KP Rzeszów zamiast Stali i Resovii? [KOMUNIKAT]

75 Derby Rzeszowa: Resovia - Stal Rzeszów 1:0

75 Derby Rzeszowa: Resovia - Stal Rzeszów 1:0 (Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta)

Niewykluczone, że już niebawem w II lidze piłkarskiej zobaczymy nowy klub. KP Rzeszów - nad takim pomysłem debatują ostatnio działacze Stali Rzeszów i Resovii z prezydentem Tadeuszem Ferencem.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PLO całej sprawie za pośrednictwem oficjalnej strony klubu Stali Rzeszów poinformował prezes biało-niebieskich Marek Porębą.

- "Pragnę poinformować wszystkich członków Klubu jak i sympatyków, a szczególnie tych którym bliska sercu jest piłka nożna, o prowadzonych rozmowach wstępnych z władzami miasta, których celem jest osiągnięcie jak najwyższego poziomu rozgrywek w tej najpopularniejszej dyscyplinie.

Odpowiedzieliśmy na apel i propozycję Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, w którym to deklarujemy otwartość na rozwiązanie prowadzące do wspólnego celu. Przykładem innych miast w Polsce oraz patrząc na sytuacje naszego Klubu, jak i odwiecznego rywala, dochodzimy do wniosku że żadna z drużyn nie osiągnie najwyższego celu, jakim na dziś jest gra w ekstraklasie drużyny z Rzeszowa.

Projekt jaki został nam zaproponowany, niesie ze sobą gwarancję finansowania ze strony miasta przy obopólnej zgodzie rzeszowskich Klubów. Ważną kwestią dla nas w tym projekcie jest zachowanie historycznych wartości i kultury organizacyjnej klubów. W projekcie rozważane jest utworzenie jednego klubu KP Rzeszów (Klub Piłkarski Rzeszów) grającego na poziomie II ligi. I co najważniejsze nie oznacza to że zniknie nasz Klub, nasza sekcja STAL.

Warunki jakie muszą być spełnione nie są łatwe, ale do osiągnięcia. Gwarancje muszą być poparte dokumentami. Ale patrząc na wcześniejsze próby łączenia klubów, wyciągnięto wnioski i pozostawiając w obu Klubach sekcje piłkarskie, projekt proponowany przez władze miasta wydaje się mieć rozsądne podstawy.

Zdajemy sobie sprawę że nie wszyscy będą zadowoleni z tej formy próby osiągnięcia celu piłkarskiego dla naszego miasta. Musimy sobie jednak zdawać sprawę że sytuacja Resovii, jak i nie łatwa ale daleko lepsza sytuacja naszej Stali prowadzi do ciągłych problemów organizacyjnych jak i kadrowych. Ktoś komu leży dobro piłki rzeszowskiej na sercu i pragnie z trybun naszego nowego stadionu oglądać piłkę nożną na europejskim poziomie niech rozważy z rozsądkiem nasze podejście do rozmów.

Apeluje do wszystkich by zanim padną ciężkie słowa krytyki, spokojnie zaczekali na końcowe rozwiązania. Rozumiem również że może budzić to skrajne emocje ale niech rozsądek i spokój będą tu najlepszymi doradcami" - czytamy w komunikacie.

W nadchodzącym sezonie Stal Rzeszów zagra w II lidze i walczyć będzie o pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym przed wchodzącą od przyszłych rozgrywek reformą. Resovia natomiast nie otrzymała licencji na grę II lidze (przez zaległości wobec ZUS-u) i została zdegradowana szczebel niżej.

Komentarze (2)
KP Rzeszów zamiast Stali i Resovii? [KOMUNIKAT]
Zaloguj się
 • szamanpilki7

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego ten pomysł nie wypali? Próbować można, ale...

  pozielonejtrawie.blog.pl/2013/07/14/pilka-nozna-jest-dla-kibicow/

 • stecu159

  Oceniono 5 razy -3

  Przykro mi ale taki pomysł nie wypali. Kibice obu drużyn prędzej się pozabijają niż się na to zgodzą. Trzeba myśleć również właśnie o nich bo to właśnie dzięki nim kluby walczą o zwycięstwo. Moje zdanie brzmi tak: "Jeśli chcecie rozrób na terenie Rzeszowa i nie tylko, to zrealizujcie ten pomysł, ale może to być straszne w skutkach."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX