Developres Rzeszów z drugą drużyną w II lidze?

Po awansie Developresu Rzeszów do I ligi kobiet i połączeniu sił w rozgrywkach młodzieżowych z MKS-em V LO Rzeszów wydawało się, że z naszego miasta zniknie kobieca II liga. Tymczasem jest szansa, by zagrał w niej drugi zespół Developresu.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLSiatkarki Developresu wygrały w minionym sezonie rozgrywki w grupie IV drugiej ligi, a później udanie przebrnęły przez turniej półfinałowy i finałowy, by na końcu cieszyć się z awansu na zaplecze ekstraklasy. Być może jednak oprócz emocji na pierwszoligowym poziomie, nadal będzie można w Rzeszowie oglądać zmagania kobiet w II lidze. - Chcemy, by nasz zespół juniorek ogrywał się w rozgrywkach drugoligowych, zbierał doświadczenie, które może zaprocentować później w rozgrywkach juniorskich - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Klub, który swe mecze rozgrywał w hali IV LO w Rzeszowie kilka tygodni temu podpisał umowę o współpracy z MKS-em V LO. Dziewczęta z tego liceum z powodzeniem występowały w ostatnich latach w II lidze, w minionym sezonie połączone z jarosławskim zespołem San-Pajda. Teraz ta drużyna przeniosła się do Jarosławia, a w MKS miał stawiać znów na szkolenie młodzieży. Przy okazji jednak może zagrać ponownie w II lidze, tym razem jako Developres MKS V LO Rzeszów, czyli pod tą samą nazwą, co drużyna juniorek.

- Skład drugoligowego zespołu stanowiłyby zresztą właśnie juniorki, które za jakiś czas mogłyby wspomóc pierwszy zespół - deklaruje Kozieł.

Jaka jest szansa na to, że Developres MKS V LO zagra w II lidze? Furtkę do zgłoszenia się otwarły władze PZPS, które wobec zamieszania z klubami i ich sytuacją finansową, zaprosiły zespoły do zgłaszania się do rozgrywek. Pierwszeństwo do przyjęcia w poczet drugoligowców będą miały podobno jednak zespoły z północy Polski, gdzie siatkówka na tym poziomie praktycznie zanikła. - Zgłoszenie jednak wysyłamy - zapowiada wiceprezes Kozieł. To, czy zostanie przyjęte, okaże się za kilka dni.

Więcej o: