Sport.pl

Ogólnopolski turniej minisiatkówki zakończony. Resovia z brązowym medalem

Młodzi siatkarze AKS-u Rzeszów zajęli trzecie miejsce w finale XIX edycji Pucharu Kinder + Sport w minisiatkówce w Drzonkowie. Łącznie Podkarpacie w zawodach reprezentowało siedem ekip.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLFinał XIX edycji Pucharu Kinder + Sport w mini siatkówce odbył się w dniach 1-2 lipca. Po wieloetapowych eliminacjach do finału rozgrywek awansowało siedem podkarpackich drużyn, w tym pięć z Rzeszowa. Najlepiej zaprezentował się zespół AKS Rzeszów, który w kategorii "czwórek" chłopców (rocznik 2000) zajął trzecie miejsce za Piastem Krotoszyn i UKS-em Jasieniak Gdańsk. W spotkaniu o brązowy medal rzeszowianie pokonali MOS Wolę Warszawa.

W pozostałych zmaganiach chłopców w "trójkach" 6. miejsce wywalczyło SP-2 Rzeszów, a 22. MOS Rzeszów. W "dójkach" AKS MOS Rzeszów zajął 12. pozycję. Wśród dziewczynek z podkarpackich ekip najlepsze były zawodniczki MKS MOS Rzeszów, które zawody w "trójkach" ukończyły na 14. lokacie. Odległe miejsca zajęły natomiast UKS Trójka Leżajsk i MKS Szóstka Mielec.

W ciągu dwóch dni rywalizacji rozegrano 720 spotkań w trzech kategoriach "czwórek", "trójek" i "dwójek" z podziałem na chłopców i dziewczęta. W finale wystartowało 624 zawodników, a w przeciągu całego turnieju 32000 dzieci z roczników 2000, 2001 i 2002.

Najlepsi wyjadą do Gdańska na Mistrzostwa Europy, by kibicować polskiej reprezentacji oraz będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem Sebastiana Świderskiego. Dla wszystkich medalistów organizatorzy przewidzieli pamiątkowe puchary i sprzęt sportowy.

Więcej o: