Prezes Radomski: "Złoty sezon podkarpackiej siatkówki"

- Nie pamiętam, by sezon siatkarski był tak bogaty w sukcesy sportowe. Śmiało możemy go nazwać "złotym sezonem podkarpackiej siatkówki" - mówił prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Wiesław Radomski, na spotkaniu podsumowującym sezon.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLW ośrodku CTiR w Kielnarowej działacze siatkarscy z Podkarpacia spotkali się, by wspólnie cieszyć się z tegorocznych sukcesów, których było niemało. - Mamy się z czego cieszyć i czym chwalić - mówił prezes Radomski.

Prym na siatkarskich parkietach w tym sezonie wiedli siatkarze Asseco Resovii, którzy drugi raz z rzędu zdobyli mistrzostwo Polski. W ich ślady poszli młodsi siatkarze z AKS-u V LO Rzeszów, którzy w trzech kategoriach wiekowych zdobyli dwa złota (młodzicy i kadeci) oraz srebro (juniorzy). - Na zjeździe w Warszawie wszyscy gratulowali nam takiej dominacji. Żadne inne województwo nie może się pochwalić takimi sukcesami - wspominał Wiesław Radomski.

Nie zabrakło też sukcesów wśród kobiet, gdzie Developres Rzeszów awansował do I ligi, a kto wie, czy nie zagrają w niej też Karpaty Krosno, które w finałowym turnieju zajęły trzecie miejsce. - Mam nadzieję, że to dopiero pierwszy krok Developresu do dalszych sukcesów. A zgodnie ze strategią przyjętą przez klub możemy się spodziewać, że niedługo będziemy mieli w Rzeszowie Orlen Ligę, i tego życzę - chwalił klub prezes PWZPS.

Niestety nie zabrakło też porażek, a największymi był spadek z I ligi mieleckiej Stali, a także degradacja z II ligi Siarki Tarnobrzeg. - To zawsze boli. Stal Mielec to drużyna z wielkimi tradycjami. A być może nie będzie nawet uczestniczyła w rozgrywkach - żałował Radomski.

Oprócz osiągnięć sportowych, podkarpacka siatkówka zanotowała też spore sukcesy organizacyjne. W Leżajsku odbył się bowiem finałowy turnieju mistrzostw Polski juniorów, a w Jarosławiu taka sama impreza, ale juniorek. - Organizacja była na najwyższym poziomie. Zewsząd słychać było same pochwały - wspominał prezes związku, który na koniec uhonorował organizatorów tych imprez, a także najlepsze zespoły w rozgrywkach wojewódzkich.

Okazałe puchary trafiły też do Asseco Resovii, Developresu Rzeszów i... Wojciecha Wilka, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie, gdzie uczą się i trenują złoci siatkarze AKS-u, a także siatkarki MKS-u V LO Rzeszów.

I choć teoretycznie sezon siatkarski już za nami, to wcale nie musi to być koniec sukcesów. W lipcu bowiem rozegrane zostaną finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a już teraz siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego biorą udział w akademickich mistrzostwach Europy na Cyprze. Akademicy z Rzeszowa polecieli tam w nagrodę za zdobycie mistrzostwa Polski sprzed roku. W tym roku akademickie mistrzostwo Polski wywalczyły natomiast siatkarki PWSZ Krosno.