"Liga Światowa okiem kibica", nowy projekt kibiców dla siatkarzy [WIDEO]

Kibicujesz siatkarzom reprezentacji Polski? Podziękuj im za emocje, których dostarczają. Nagraj, jak kibicujesz im podczas meczów Ligi Światowej i weź udział w projekcie "Liga Światowa okiem kibica". Taki film na koniec trafi do siatkarzy.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLInicjatorem akcji jest Kacper Gardziała ze Stalowej Woli, który w poprzednim sezonie razem z Karoliną Dziki stworzył projekt "Kibicami szyte". - Dostaliśmy wtedy około tysiąca różnych filmików. Nagrywały je dzieci, uczniowie, studenci, a także starsze osoby - wspomina Gardziała. Fani nagrywali swoje wypowiedzi, za co kochają siatkarzy, a nazwa wzięła się z cyklu filmów libero reprezentacji Krzysztofa Ignaczaka "Igłą szyte". Zresztą zmontowany film został później wręczony właśnie Ignaczakowi.

Łącznie produkcję na YouTube oglądało blisko 80 tys. ludzi. - W tym roku chciałbym powtórzyć ten sukces - mówi Gardziała, który tym razem prosi o przesyłanie filmów z meczów Ligi Światowej. - Mile widziane są filmy nagrywane podczas grania hymnu, ukazujące zabawę kibiców, radość po wygranej i różne inne sytuacje. Można także nadesłać śmieszne zdjęcia z meczów - zachęca pomysłodawca projektu.

Film powinien być krótki, 10-15-sekundowy. Minimalna rozdzielczość to 640 x 480, ale mile widziane są filmy nakręcone w jakości HD. - Po pierwszych meczach z Brazylijczykami otrzymałem około 150 filmów. To sporo, biorąc pod uwagę, że to dopiero początek rozgrywek - cieszy się Kacper Gardziała.

Filmy można przesyłać na adres liga.swiatowa.kibice@gmail.com. Specjalnie dla projektu zostało też utworzone wydarzenie na Facebooku, gdzie organizatorzy zamieszczają najnowsze informacje.