Pierwsze wzmocnienia w Developresie Rzeszów

Developres Rzeszów awansował do I ligi siatkarek

Developres Rzeszów awansował do I ligi siatkarek (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)

Beniaminek I ligi siatkówki kobiet Developres Rzeszów podpisał pierwsze kontrakty z nowymi zawodniczkami. Do zespołu dołączą rozgrywająca Adrianna Szady z Wisły Kraków i przyjmująca Gabriela Mazur z MKS-u V LO Rzeszów.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLDevelopres dopiero tydzień temu zapewnił sobie miejsce w I lidze kobiet, a już zdążył podpisać kilka kontraktów z dotychczasowymi zawodniczkami. W Rzeszowie zostają wszystkie trzy środkowe, czyli Katarzyna Warzocha, Anna Myjak i Izabela Cieśnik. Nową umowę podpisała także przyjmująca Magdalena Olszówka i libero Paulina Peret. Teraz przyszedł czas na pozyskanie zawodniczek z zewnątrz.

Pierwszymi siatkarkami, które dołączą do zespołu są Adrianna Szady i Gabriela Mazur. Szady to rozgrywająca, która pochodzi z Mielca. Ostatnie sezony spędziła w Wiśle Kraków. Ma 22 lata i 178 cm wzrostu. O miejsce w składzie ma rywalizować w Rzeszowie z Karoliną Filipowicz, która poprowadziła rzeszowianki do awansu do I ligi.

Mazur z kolei to wychowanka MKS-u V LO Rzeszów, z którym Developres podpisał długoletnią umowę o współpracy. Ma 19 lat i 180 cm wzrostu. W ostatnich sezonach była liderką drugoligowego zespołu Bolesław Rzeszów i San-Pajda V LO Łańcut. Ciekawostką jest fakt, że mama Gabrieli (a także siostry mamy), Ewa, z domu Brągiel, występowała w I lidze w Rzeszowie, w Zelmerze.

Wciąż jednak nie wiadomo, kto będzie trenerem zespołu. Po sezonie klub rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem Tomaszem Kamudą. Nazwisko nowego trenera powinno być znane w najbliższych dniach.

Zobacz także
  • Developres Rzeszów awansował do I ligi siatkarek Pierwsze kontrakty w Developresie. Pięć siatkarek zostaje
  • Developres Rzeszów awansował do I ligi siatkarek Przygotowania Developresu do I ligi rozpoczęte. Rzeszowianki bez trenera
  • Developres Rzeszów awansował do I ligi siatkarek Awans Developresu Rzeszów do I ligi. "To historyczny moment"