Młodzicy AKS-u Rzeszów mistrzami Polski!

Młodzi siatkarze AKS-u Rzeszów wygrali turniej finałowy mistrzostw Polski w siatkówce. W decydującym meczu pokonali MOS Wola Warszawa 2:1.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Turniej finałowy rozgrywano w Nowym Tomyślu i Zbąszyniu. Przez trzy dni osiem drużyn rywalizowało o miano najlepszej w kraju.

Impreza zaczęła się źle dla rzeszowskich zawodników. Porażka 0:2 w pierwszym meczu z gospodarzem Kangurem Nowy Tomyśl na szczęście nie podcięła im skrzydeł. W drugim spotkaniu młodzi siatkarze wyszli już na parkiet bez tremy i nerwów, które wyraźnie blokowały ich w pierwszej potyczce. Po szybkich dwóch setach z Dunajcem Nowy Sącz nadzieje na awans do strefy medalowej pozostały.

Po czterech meczach w grupie A, każda z ekip miała na swoim koncie po jednym zwycięstwie, a tym samym droga do strefy medalowej była otwarta dla wszystkich. Rzeszowianom pozostał do rozegrania mecz z Treflem Gdańsk, z którym poradzili sobie bez większego problemu i dzięki zwycięstwu 2:0 zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale rzeszowscy młodzicy zmierzyli się z drugą drużyną grupy B. Serbinów Biała Podlaska okazała się trudnym przeciwnikiem, choć nie na tyle, by po trzech setach młodzi rzeszowianie nie mogli cieszyć się z awansu do finału. Było pewne, że ubiegłoroczny dorobek, czyli brązowy medal, zostanie poprawiony. Nasuwało się tylko pytanie, z jakim medalem młodzi siatkarze wrócą do Rzeszowa.

W finale czekała na nich niepokonana do tej pory ekipa z Warszawy. MOS Wola w przeciągu fazy grupowej i półfinału nie straciła nawet seta.

Najważniejszy mecz sezonu był niezwykle wyrównany i emocjonujący do tego stopnia, że w końcówce warszawianom puściły nerwy. Sytuacja w poszczególnych setach zmieniała się jak w kalejdoskopie i zasłużenie obie ekipy wygrały po jednym secie. O złotym medalu miała rozstrzygnąć trzecia partia. Rzeszowianie od początku wyszli na trzypunktowe prowadzenie. W decydujących momentach udało się siatkarzom z Warszawy zmniejszyć dystans i zbliżyć na jeden punkt. Przy stanie 14:13 zagotowało się po stronie Woli Warszawa, za co sędzia ukarał drugiego trenera czerwoną kartką, wcześniej warszawskim zawodnikom pokazał żółty kartonik. Po chwili AKS zdobył punkt na miarę złota.

Tym samym AKS Rzeszów wywalczył mistrzostwo Polski, a tuż za nim na podium uplasowały się drużyny MOS Wola Warszawa i Serbinów Biała Podlaska, która w meczu o brązowy medal pokonała 2:1 Dunajec Nowy Sącz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jana Pyrsaka z AKS-u Rzeszów.

Złoto młodzików to już drugi medal AKS-u w tym sezonie. W kwietniu srebro zdobyli rzeszowscy juniorzy, a to jeszcze nie koniec. Od środy do walki o medale staną kadeci rzeszowskiego klubu. W ubiegłym roku w mistrzostwach Polski wywalczyli brązowy medal.

Wyniki meczów AKS-u Rzeszów:

Faza grupowa: MUKS Kangur Nowy Tomyśl - AKS Rzeszów 2:0 (25:17, 25:23), AKS Rzeszów - Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:16, 25:12), AKS Rzeszów - Trefl Gdańsk 2:0 (25:14, 25:18).

Półfinał: AKS Rzeszów - UKS Serbinów Biała Podlaska 2:1 (25:12, 19:25, 15:13)

Finał: AKS Rzeszów - MOS Wola Warszawa 2:1 (20:25,25:23,16:14)