Sport.pl

Marcin Wołowiec na dłużej w Stali Rzeszów? Jest taka opcja

Niewykluczone, że dotychczasowy asystent Roberta Kasperczyka - Marcin Wołowiec - poprowadzi zespół drugoligowej Stali Rzeszów do końca obecnego sezonu. W środę biało-niebieskich czeka mecz derbowy z lokalnym rywalem - Resovią.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PLW ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że sobotni pojedynek z Wisłą w Płocku (1:1) może być dla Marcina Wołowca ostatnim w roli pierwszego szkoleniowca. - Na pewno w głowie jest takie oczekiwanie, kiedy i czy w ogóle się to wszystko zakończy - komentował całą sytuację dzień przed meczem asystent Roberta Kasperczyka.

Młody szkoleniowiec poprowadził biało-niebieskich w Płocku i najprawdopodobniej zasiądzie na ławce trenerskiej w derbowym pojedynku z Resovią, który na Stadionie Miejskim rozegrany zostanie już w najbliższą środę. - Normalnie przygotowuje się do meczu. Nikt mi nie mówił, że nie poprowadzę Stali Rzeszów w derbach z Resovią - mówi Wołowiec, który jak na razie zanotował z ekipą z Hetmańskiej trzy remisy, z Puszczą Niepołomice (0:0), Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:1) i wspomnianą Wisłą.

Realny jest też scenariusz, w którym Wołowiec będzie trenował stalowców do końca rundy wiosennej. Czy tak się stanie zależy m.in. od tego czy i jak szybko uda się rozwiązać umowę z Kasperczykiem, który przez ostatnie dwa tygodnie przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Kandydatów do objęcia Stali nie brakuje. Według działaczy rzeszowskiej drużyny do klubu wpłynęło kilka CV szkoleniowców, ale na chwilę obecną klub nie podejmuje żadnych rozmów z potencjalnymi następcami Kasperczyka. - Dopóki nie rozwiążemy umowy z trenerem Kasperczykiem nie będziemy z nikim rozmawiać. Chcemy spotkać się z trenerem i wypracować stanowisko co robimy dalej - podkreśla prezes sekcji piłki nożnej Stali Jacek Szczepaniak.

W środę o godz. 16 zespół Stali zmierzy się w derbowym meczu z Resovią. Relacja na żywo z tego spotkania na rzeszow.sport.pl.

Więcej o: