Młodzicy AKS-u Rzeszów niepokonani w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

Bez straty seta zakończyli ćwierćfinał z AZS-em OŚ Toruń młodzi siatkarze AKS-u Rzeszów, którzy dzięki wygranej awansowali do najlepszej szesnastki mistrzostw Polski.

W sobotę i w niedzielę w rzeszowskiej hali ROSiR toczyła się rywalizacja młodych siatkarzy o awans do półfinału mistrzostw Polski. Najlepsi okazali się rzeszowianie, którzy rozstrzygnęli wszystkie pojedynki na swoją korzyść, nie tracąc przy tym seta. Wszystkie partie wygrywali pewnie, nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto jest najlepszy na parkiecie. Obok gospodarzy do dalszej gry przeszła drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki.

AKS Rzeszów znalazł się wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce. O finał walczyć będzie z m.in. Chemikiem Bydgoszcz i MDK-iem Warszawa w Bydgoszczy.

W Bielsku-Białej o awans do półfinału młodzieżowych mistrzostw Polski walczyły również młodziczki MKS V LO MOS Rzeszów. Dziewczyny wygrały swój pierwszy mecz z łodziankami 2:1. W drugim uległy niepokonanym w turnieju gdańszczankom. W trzecim, decydującym o awansie spotkaniu, rzeszowianki stanęły na wysokości zadania i pokonały BKS Bielsko-Białą 2:1.