Walczył z Wałujewem, teraz na drodze stanie mu Szpilka

Artur Szpilka, najbardziej obiecujący polski bokser wagi ciężkiej, podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie zmierzy się z Ukraińcem Tarasem Bidenko. - To najbardziej wymagający rywal w karierze Artura - ocenia Andrzej Wasilewski, promotor Szpilki z Urlich Knockout Promotion.
Gala odbędzie się 20 kwietnia w hali Podpromie. Szpilka zmierzy się z Bidenką w walce wieczoru. Została zakontraktowana na 10 rund. Będzie to pierwsza walka boksera z Wieliczki po zwycięskim pojedynku w USA z Mickiem Mollo. - I kibice w Rzeszowie na pewno nie będą narzekać, bo Bidenko to rywal z wysokiej półki, bardzo wymagający. Na pewno najtrudniejszy w dotychczasowej karierze Artura. Bidenko potrafi być bardzo niebezpieczny i ma nieporównywalnie większy arsenał bokserski niż Mollo. Artur jest zadowolony z tego przeciwnika - mówi Wasilewski.

Taras Bidenko ma 33 lata. Na koncie 28 zwycięstw na zawodowych ringach. 12 z nich wygrał przed czasem. Wygrał m.in. z Aleksiejem Mazikinem, Michaelem Sprottem, Christianem Hammerem. Walczył także z Nikołajem Wałujewem. - I był bliski posłania go na deski w piątej rundzie. Ostatecznie jednak przegrał na punkty - mówi Andrzej Wasilewski. Bidenko ma na swoim koncie pięć porażek. Ale przegrywal tylko z zawodnikami ze światowego topu. Ostatnią walkę przegrał z Manuelem Charrem, późniejszym rywalem Witalija Kliczki w walce o mistrzostwo świata federacji WBC.

W pozostałych pojedynkach gali w Rzeszowie wystąpią między innymi: Paweł Kołodziej, Krzysztof Głowacki, Kamil Łaszczyk, Krzysztof Kopytek i Przemysław Runowski.

Znany jest już także rywal Pawła Kołodzieja. Będzie nim Richard Hall (30-12, 28 KO). Ten 41-letni pięściarz z Jamajki w maju 2000 roku przegrał z legendarnym Royem Jonesem Juniorem. Walczył także dwukrotnie Dariuszem Michalczewskim.