Liga Makroregionalna. Falstart Stali Rzeszów w wiosennych rozgrywkach

Porażką zakończył się pierwszy mecz juniorów starszych Stali Rzeszów z Widokiem Lublin rozgrywanym w ramach ligi makroregionalnej. Stalowcy ulegli gościom z Lublina 0:3.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Piłkarze z Lublina weszli w mecz pewniej i od pierwszych minut zdominowali rzeszowian. W konsekwencji szybko objęli prowadzenie po golu w 9. minucie Próchniaka. Chwilę później przyjezdni drugi raz trafili do siatki Stali, ale sędzia bramki nie uznał, wcześniej odgwizdując faul na bramkarzu.

Druga połowa była grą błędów i nieskuteczności rzeszowian. W konsekwencji miejscowi stracili jeszcze dwie bramki, (obie autorstwa Próchniaka) i ponieśli zasłużoną porażkę.

W kolejnym meczu juniorzy Stali podejmować będą zespół Cracovii. Pojedynek odbędzie się 14 kwietnia o godz. 15 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Rzeszowie.

W innym spotkaniu ligi makroregionalnej, Sandecja Nowy Sącz pokonała 1:0 Koronę Kielce i z dwoma zwycięstwami na koncie objęła prowadzenie w tabeli.

STAL SPRINTEXPRESS RZESZÓW - WIDOK LUBLIN 0:3 (0:1)

Bramki: Próchniak 3 (9., 65., 75.)

Stal Rzeszów: Kaszuba - Drożdżal, Łagowski, Lorenowicz (25. Ceglarz), Bartkiewicz (60. Panek) - Jakubowski, Świder, Kitor, Wilk (46. Armata), Więcek, Szymański (85. Bukała)