Pomocnik Górnika Zabrze blisko powrotu do Stali Rzeszów. Kasperczyk: To chłopak z potencjałem

Niewykluczone, że do drugoligowego zespołu Stali Rzeszów wróci Tomasz Margol. Pomocnikiem, który przed sezonem wytransferowany został do Górnika Zabrze, zainteresowany jest trener biało-niebieskich Robert Kasperczyk.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PLMargol przenosin do Górnika jak na razie nie może dobrze wspominać. Jesienią pomocnik grał jedynie w drużynie Młodej Ekstraklasy, w której zaliczył sześć występów. Na rundę wiosenną nie załapał się z kolei do kadry zespołu Adama Nawałki i wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z zabrzańską ekipą powoli dobiega końca.

Z ostatnich informacji wynika, że 24-letni pomocnik miałby wrócić do swojego byłego klubu - Stali Rzeszów. Trener Robert Kasperczyk jest bowiem zainteresowany Margolem, którego, jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, obserwował przez kilka dni. - To chłopak z określonym potencjałem. Tomek na pewno podniósł by stopień rywalizacji w drużynie - zaznaczył szkoleniowiec biało-niebieskich.

Margol w środku pola rywalizowałby o miejsce w składzie z pozyskanym w przerwie zimowej Pawłem Alancewiczem. To właśnie były pomocnik Polonii Bytom ma być kluczową postacią w zespole Kasperczyka w rundzie wiosennej. - Powiedziałem Tomkowi w cztery oczy, że na początku zaczął był na pewno z ławki. Tworzymy pewien układ taktyczny i w pierwszym meczu nie chciałbym go burzyć - dodał trener Stali, która poprzez przedłużającą się zimę nie zainaugurowała jeszcze wiosennych rozgrywek. Dwukrotnie bowiem przełożone zostały spotkania z Olimpią w Elblągu. Nie doszło również do meczu z liderem Puszczą Niepołomice. W najbliższą sobotę biało-niebiescy mają zmierzyć się w derbach Podkarpacia ze Stalą Stalowa Wola. Ten pojedynek też stoi pod znakiem zapytania.