Młoda Resovia w finale mistrzostw Polski! Ograła Skrę 3:0

Siatkarze AKS V LO Rzeszów pokonali w półfinale mistrzostw Polski juniorów Skrę Bełchatów 3:0 i w niedzielę zagrają o złoty medal z obrońcą tytułu, Norwidem Częstochowa. Drużynę z Częstochowy już raz w tym turnieju rzeszowianom udało się pokonać.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Trzy sety wystarczyły AKS-owi V LO Rzeszów, by pokonać Skrę Bełchatów w półfinale rozgrywek o mistrzostwo Polski. Przez cały turniej finałowy siatkarze trenera Jerzego Wietechy przebrnęli bez porażki, prezentując wysoką formę. Bełchatowianom nie pozostawili złudzeń, kto zagra w finale mistrzostw.

Rzeszowianie dobrze weszli w mecz. Skutecznymi atakami Patryka Kozdronia już na początku pierwszej partii wywalczyli sobie pięciopunktową przewagę. Skra próbowała odrobić straty, ale dobra zagrywka AKS-u oraz skuteczne ataki Szymona Pałki i Aleksandra Śliwki uniemożliwiały im to. Bełchatowianie popełniali wiele błędów własnych i set zakończył się wynikiem 25:17.

Druga partia była bardziej wyrównana. Skra na początku podrażniła AKS, wychodząc na prowadzenie, ale dystans trzech punktów szybko został odrobiony. W drugiej części seta AKS grał swoje i konsekwentnie zdobywał punkty, rozstrzygając partię na swoją korzyść do 20.

W trzecim secie zespół, który jest bezpośrednim zapleczem mistrzów Polski Asseco Resovii, pewnie dążył do zwycięstwa w meczu. Skra próbowała jeszcze postraszyć zagrywką i kilkoma groźnymi atakami. Najpierw wyrównali wynik, a potem odskoczyli rzeszowianom na trzy punkty. Podopieczni trenera Wietechy zachowali sporo zimnej krwi. Po nerwowej końcówce wygrali trzecią partię do 22.

W finale AKS V LO Rzeszów zmierzy się z Norwidem Częstochowa, który w półfinale 3:1 pokonał drużynę z Warszawy. Łatwe zwycięstwa w dwóch pierwszych partiach rozluźniły siatkarzy mistrza Polski, co poskutkowało przegraną trzecią partią. W czwartym secie częstochowianie wrócili do gry i rozgromili Metro do 13.

Rzeszowianie po raz drugi podczas turnieju finałowego zmierzą się z Częstochową. Wcześniej spotkali się w meczu fazy grupowej. Wtedy lepsi byli siatkarze trenera Wietechy, którzy obrońcom tytułu pozwolili ugrać tylko jednego seta. W meczu o trzecie miejsce zagrają Skra Bełchatów i Metro Warszawa.

O dalsze pozycje rywalizować będą Jastrzębski Węgiel II z Tempem-25 Olsztyn i Volley Rybnik z AZS UWM Olsztyn.

Pierwszy mecz w Leżajsku, kończący rywalizację o mistrzostwo Polski juniorów odbędzie się w niedzielę o godz. 10. Mecz finałowy z udziałem AKS V LO Rzeszów rozegrany zostanie jako ostatni.

AKS V LO Rzeszów3
Skra Bełchatów0
Sety: 25:17, 25:20,25:22

AKS V LO: Kędzierski, Śliwka, Kozdroń, Szalacha, Pałka, Mordyl oraz Twaróg (L)

W drugim półfinale: Norwid Częstochowa - Metro Warszawa 3:1 (25:23, 25:18, 18:25, 25:13)