Sport.pl

P. Dudek, sędzia międzynarodowy: Nie ma meczów bez spornych sytuacji [WIDEO]

Finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w siatkówce, który odbywa się w Leżajsku, sędziuje dwóch arbitrów międzynarodowych. Jednym z nich jest pochodzący z oddalonej o niecałe 15 km Żołyni Piotr Dudek.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLTo jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w Polsce. W swojej karierze sędziował już mistrzostwa Europy i świata, a także dwukrotnie finał Pucharu CEV, gdy ten odbywał się jeszcze w systemie Final Four. Na mistrzostwa Polski juniorów, które od środy odbywają się w Leżajsku, dotarł także bezpośrednio po spotkaniu europejskich pucharów. We Włoszech sędziował finał Challenge Cup kobiet. - I od razu powrót do Leżajska, w końcu mistrzostwa Polski odbywają się w mojej szkole, więc nie wypadałoby tutaj nie być - mówi Piotr Dudek, który na co dzień pracuje w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku, gdzie rozgrywane są mistrzostwa.

Do tej pory zawody przebiegały w spokojnej atmosferze. - Są sytuacje sporne, bez nich meczów nie ma. Czasem są racje po stronie zawodników, w większości po stronie sędziów - opowiada Piotr Dudek.

Podczas leżajskich zawodów do rozegrania zostały już decydujące mecze. W sobotę odbędą się półfinały, a w niedzielę spotkania finałowe.Więcej o: