Sport.pl

A. Kowal, trener Asseco Resovii na MP juniorów: To moje miasto [WIDEO]

Od środy w Leżajsku odbywają się finały mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Osiem najlepszych drużyn rywalizuje o medale. Grze młodych siatkarzy przyglądał się m.in. Andrzej Kowal, trener mistrzów Polski, Asseco Resovii, który swoją karierę rozpoczynał właśnie w Leżajsku.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL- To moje miasto rodzinne, tu spędziłem młodość, choć urodziłem się w Nowej Sarzynie - mówił trener Kowal. Tegoroczne mistrzostwa organizuje klub Feniks Leżajsk, ale szkoleniowiec Asseco Resovii rozpoczynał jeszcze w Pogoni Leżajsk. - To były inne czasy - wspomina.

Później Andrzej Kowal grał w Avii Świdnik, Górniku Radlin i Resovii. W niej też rozpoczął swoją przygodę trenerską, najpierw jako asystent Marka Karbarza, później Jana Sucha i Ljubo Travicy. Od poprzedniego sezonu jest już pierwszym szkoleniowcem Asseco Resovii.

W Leżajsku Kowal pojawił się, by oglądać zmagania najlepszych zespołów juniorskich w Polsce, w tym AKS-u V LO Rzeszów, bezpośredniego zaplecza dla Asseco Resovii. Kilku zawodników z tego składu już trenowało i grało z pierwszym zespołem. - Wydaje mi się, że chłopaków stać jeszcze na lepszą grę - mówił po jednym z meczów szkoleniowiec mistrzów Polski.

Dziś rzeszowianie w półfinale zmierzą się ze Skrą Bełchatów. W drugiej parze zagrają Metro Warszawa i Norwid Częstochowa.Więcej o: