Sport.pl

Rzeszowianie zagrają ze Skrą Bełchatów w półfinale MP

Faza grupowa rozgrywek o mistrzostwo Polski juniorów dobiegła końca. W półfinałach AKS V LO Rzeszów zagra ze Skrą Bełchatów, a Norwid Częstochowa z drużyną Metro Warszawa. Finał rozgrywek w niedzielę.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLAKS V LO Rzeszów już po drugim spotkaniu grupowym zapewnił sobie awans do strefy medalowej. Po zwycięstwach nad Norwidem Częstochowa i Tempo-25 Olsztyn mecz z Volleyem Rybnik miał zadecydować wyłącznie o zajętym ostatecznie miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Jerzego Wietechy rezerwowym składem pokonali w tie-breaku Rybnik i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W półfinale rzeszowianie zagrają ze Skrą Bełchatów.

Bełchatowianie wygrali dwa z trzech swoich pojedynków. Zwycięstwa 3:1 z Jastrzębskim Węglem II i AZS-em Olsztyn pozwoliły im zająć drugie miejsce w tabeli.

Grupę A wygrała drużyna z Warszawy, która podobnie jak AKS w tym turnieju nie przegrała jeszcze żadnego spotkania. W półfinale zmierzą się z obrońcami tytułu, Norwidem Częstochowa.

O miejsca 5.-8. zagrają Jastrzębski Węgiel z Volleyem Rybnik i AZS UWM Olsztyn z Tempo-25 Olsztyn.

Plan sobotnich spotkań:

Godz. 11.00 Jastrzębski Węgiel II - Volley Rybnik

Godz. 13.30 AZS UWM Olsztyn - Tempo-25 Olsztyn

Godz. 16.00 Metro Warszawa - Norwid Częstochowa

Godz. 18.30 Skra Bełchatów - AKS V LO Rzeszów