Sport.pl

PLH. Odrobić straty. Drugie starcie mistrzów Polski z Comarch Cracovią

Półfinałowa rywalizacja play-off Polskiej Ligi Hokejowej pomiędzy Ciarko PBS-em Bank KH Sanok a Comarch Cracovią przenosi się na dwa mecze do Krakowa. Spotkanie nr 2 dziś o godz. 19.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLBliżej gry w finale są obecnie hokeiści Comarch Cracovii, którzy w pierwszym pojedynku rozegranym w Arenie Sanok pokonali mistrzów Polski po dogrywce 4:3. Gola na wagę cennego i w dodatku pierwszego od 14 meczów zwycięstwa zdobył na niespełna półtorej minuty przed końcem Adrian Kowalówka. - Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz, bo długo nie graliśmy. Popełniliśmy zbyt wiele błędów indywidualnych. O kolejnych pojedynkach myślimy pozytywnie - mówił po porażce trener Ciarko PBS-u Sztefan Mikesz.

Sanoczanie są w trudnej, ale nie beznadziejnej sytuacji. Jednak w dzisiejszym spotkaniu z wicemistrzami Polski na porażkę pozwolić już sobie nie mogą. - Jedziemy po zwycięstwo - zgodnie zapowiadają obrońcy tytułu, którzy najbliższe dwa mecze zagrają w Krakowie.

W tym sezonie na terenie rywala ekipa z Sanoka jeszcze nie przegrała. Za każdym razem jednak pojedynki obfitowały w emocje i kończyły się jednobramkową wygraną Ciarko PBS-u. - Sanok będzie podrażniony, będzie chciał wygrać. Liczymy na kibiców, że będą z nami i że będą naszym szóstym zawodnikiem. Chcemy przełamać passę meczów z Sanokiem także u siebie - mówi cytowany przez oficjalną stronę klubu obrońca Adrian Kowalówka.

Więcej o: