Indywidualne Mistrzostwa Polski: Wang Zeng Yi i Lewandowski obronią złoto?

Sześciu reprezentantów Podkarpacia od piątku w Ostródzie będzie walczyło o medale 81. Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zabraknie Li Qian z Zamku Tarnobrzeg, ale złotego krążka będzie bronił Wang Zeng Yi z Kolpingu Jarosław oraz Tomasz Lewandowski ze SPAR AZS Politechnika Rzeszów, który od dwóch lat tworzy niepokonany duet z Jarosławem Tomickim z Silesii Miechowice.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLPrzed rokiem w Wieliczce triumfowała w singlu zawodniczka Tarnobrzega, jednak do Ostródy się nie wybiera. - Mała jest konsekwentna w swym postanowieniu, prosiła o przerwę z powodów osobistych, więc ją ma - tłumaczy trener KTS-u Zamek Zbigniew Nęcek.

Jednak każdy z sześciorga naszych zawodników może sprawić miłą niespodziankę podczas tych mistrzostw. Może najmniejsze szanse ma Michał Dąbrowski z Politechniki, ale zarówno Piotr i Paweł Chmielowie (Strzelec Frysztak i Politechika), jak i wspomniany Lewandowski całkiem udanie startowali w turniejach ogólnopolskich. - Jesteśmy pozytywnie nastawieni i dobrze przygotowani. Chcemy zagrać jak najlepiej i przywieźć jakieś medale, nie mówimy jakie. Miałem trochę problemów zdrowotnych, ale na szczęście już wszystko za mną. Będziemy walczyć - zapowiada Paweł Chmiel.

Niewiadomą jest dyspozycja turniejowa Wanga, który w tym sezonie skupił się wyłącznie na rozgrywkach ligowych. Zawodnik Kolpingu jest rozstawiony z numerem drugim, więc teoretycznie nie powinien mieć trudnych pojedynków na początku. Podobnie Paweł Chmiel, który jest turniejową czwórką, oraz Tomasz Lewandowski, losowany z szóstką.

W zupełnym spokoju jedzie na mistrzostwa jedyna kobieta w podkarpackiej ekipie. Kinga Stefańska z Zamku Tarnobrzeg nie jest faworytką, ale jak zawsze chce z czystym sumieniem powiedzieć po turnieju, że więcej się nie dało. - Nigdy nie mówię, że jadę po medal. Jak się uda, to super. Ciekawa jestem eksperymentalnego debla z Chinką Dong Rui Fang, będziemy chyba najstarszą parą - śmieje się tarnobrzeżanka.