Reprezentacja Polski nie zagra w Rzeszowie. Przegraliśmy z Płockiem

Kibice w Rzeszowie nie zobaczą na żywo siatkarskiej reprezentacji Polski. W hali Podpromie miał się we wrześniu odbyć Memoriał im. Jerzego Huberta Wagnera, ale ostatecznie miasto nie spełniło wymogów organizatorów.

Więcej o sporcie w Rzeszowie na RZESZOW.SPORT.PLRzeszów miał być głównym kandydatem do organizacji tej imprezy, w której oprócz kadry Polski zagrają mistrzowie olimpijscy Rosjanie, Holendrzy i Niemcy. Dla kibiców w naszym mieście byłaby to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na żywo najlepszych siatkarzy Europy, na dwa tygodnie przed startem mistrzostw Starego Kontynentu, które odbywać się będą w Polsce i Danii. Dla Rzeszowa znakomita promocja, która jednak... sporo miała kosztować.

Nieoficjalnie mówiło się o kwocie znacznie przekraczającej pół miliona złotych. Miasto miało negocjować tę kwotę, ale ostatecznie władze fundacji, która organizuje memoriał, poszukały innego miejsca dla tego turnieju. Padło na Płock i tam w dniach 6-8 września zagrają cztery siatkarskie reprezentacje.

A w Rzeszowie możemy już długo nie zobaczyć męskiej reprezentacji Polski. W kraju jest bowiem coraz więcej większych hal niż rzeszowskie Podpromie. W staraniach o różne imprezy nasze miasto pozostawać będzie więc w tyle.