PLH. Wygrana mistrzów Polski na zakończenie rundy zasadniczej. Gol w debiucie utalentowanego napastnika

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Polskiej Ligi Hokejowej zespół Ciarko PBS-u Bank KH Sanok pokonał w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 5:3.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Udany debiut w barwach gości zaliczyli dwaj nowi zawodnicy - Tomas Mery i Martin Bellus. Pierwszy z nich już w drugiej minucie otworzył wynik meczu, kiedy wykorzystał podanie Jozefa Vitka i z bliska wpakował krążek do bramki Zagłębia.

Miejscowi wyrównali po niespełna jedenastu minutach. Wówczas, grając w przewadze, Przemysława Odrobnego pokonał Tomasz Kozłowski, który popisał się skuteczną dobitką po uderzeniu Macieja Szewczyka.

Odpowiedź sanoczan była jednak natychmiastowa. Siedemdziesiąt sekund po stracie bramki Vitek, po zagraniu Petera Bartosa, pokonał Bartłomieja Nowaka i kolejny raz wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

W pierwszej odsłonie mistrzowie Polski "ukłuli" jeszcze raz. Na 29 sekund przed końcem tercji do sosnowieckiej siatki trafił Krzysztof Zapała i wydawało się, że goście mają mecz pod kontrolą.

Miejscowi broni jednak nie składali. W drugiej części kontaktowe trafienie zaliczył znów Kozłowski. Za chwilę z kolei wyrównać mógł Szewczyk, ale przegrał pojedynek sam na sam z Odrobnym. Golkiperowi gości szczęście dopisało w 36. minucie, kiedy po uderzeniu aktywnego Kozłowskiego krążek zatrzymał się na słupku.

Niewykorzystane okazje zemściły się na zespole Zagłębia w połowie trzeciej tercji. Podopieczni Sztefana Mikesza wykorzystali grę w przewadze i Vitek podwyższył na 4:2.

Kiedy wydawało się, że jest po meczu, 15 sekund przed końcową syreną Odrobnego pokonał Szewczyk i mistrzowie Polski do końca musieli drżeć o wynik. Wygrać się udało, a zwycięstwo na sekundę przed końcem spotkania przypieczętował Marcin Kolusz, który trafił do pustej bramki.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC3
CIARKO PBS BANK KH SANOK5
Tercje: 1:3, 1:0, 1:2

Bramki: 0:1 (2.) Mery - Vitek, 1:1 (13.) T. Kozłowski - Szewczyk - Duszak (w przewadze), 1:2 (14.) Vitek - Bartos, 1:3 (20.) Zapała - Vozdecky - Mojzis, 2:3 (28.) T. Kozłowski - Dołęga - Szewczyk. 2:4 (51.) Vitek, 3:4 (60.) Szewczyk, 3:5 (60.) Kolusz.

Zagłębie: Nowak - Kuc, Duszak, Szewczyk, T. Kozłowski, Dołęga - Cychowski, Jaskólski, M. Kozłowski, Zachariasz, Podsiadło - Kulik, Działo, Baca, Twardy, Majoch - Kołodziej, Jarnutowski, Demkowicz.

Ciarko PBS: Odrobny - Mojzis, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz - Kotaska, Wajda, Mery, Bartos, Vitek - Kubat, Rąpała, Strzyżowski, Dziubiński, Malasiński - Pociecha, Bułanowski, Gruszka, Radwański, Bellus.

Kary: 8 - 12