Mistrzowie Polski wyjechali na kadrę. Najpierw badania, później zgrupowanie w Tychach

W poniedziałek zgrupowanie w Tychach rozpoczyna hokejowa reprezentacja Polski. W kadrze Igora Zacharkina znalazło się aż dziewięciu zawodników Ciarko PBS-u Bank KH Sanok.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLDziś reprezentanci Polski mają przejść badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Po nich wrócą do Tychów, gdzie będą przygotowywać się do turnieju Euro Ice Hockey Challenge. W nim nasi hokeiści zmierzą się z Koreą Płd., Rumunią i Węgrami. Turniej odbędzie się w dniach 7-9 lutego.

Selekcjoner biało-czerwonych z ekipy mistrzów Polski powołał: bramkarza Przemysława Odrobnego, obrońców Pawła Dronię i Patryka Wajdę oraz napastników Marcina Kolusza, Krzysztofa Zapałę, Krystiana Dziubińskiego, Tomasza Malasińskiego, Marka Strzyżowskiego, Dariusza Gruszkę. Na liście rezerwowej znalazł się natomiast Bartłomiej Pociecha.

Pod znakiem zapytania stoi udział w zgrupowaniu Strzyżowskiego. Popularny "Fryzjer" w piątkowym pojedynku z GKS-em Tychy (3:2) zderzył się z Rafałem Dutką i musiał opuścić plac gry. Drugi trener Ciarko PBS-u poinformował po meczu, że napastnik doznał urazu kolana.

Terminarz:

7.02 - 16.00 Rumunia - Węgry

7.02 - 19.30 POLSKA - Korea Płd.

8.02 - 16.00 Węgry - Korea Płd.

8.02 - 19.30 POLSKA - Rumunia

9.02 - 14.30 Korea Płd. - Rumunia

9.02 - 18.00 POLSKA - Węgry