Sport.pl

PLH. Mistrz Polski szykuje się do play-off. Wcześniej jednak musi zagrać w Jastrzębiu

Trzy spotkania pozostały zespołowi Ciarko PBS Banku KH Sanok do zakończenia rundy zasadniczej. Dziś o godz. 18 mistrzowie Polski w Jastrzębiu zmierzą się z miejscowym JKH GKS.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLSanoczanie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej zapewnili sobie w ostatni piątek po wygranej z Comarch Cracovią. To oznacza, że w fazie play-off grę rozpoczną od półfinału. Wszystko przez wycofanie się w trakcie ligi Nesty Toruń. Według regulaminu Polskiej Ligi Hokejowej pary ćwierćfinałowe ustalane są na podstawie miejsc w tabeli. I tak lider gra z ósmym zespołem, drugi z siódmym, trzeci z szóstym i czwarty z piątym. Potencjalnym rywalem Ciarko PBS w półfinale może być ktoś z trójki Comarch Cracovia, HC GKS Katowice, Aksam Unia Oświęcim. Na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej krakowska drużyna jest czwarta i w ćwierćfinale spotkałaby się z beniaminkiem z Katowic. Oświęcimianie natomiast zajmują szóstą lokatę i o półfinał walczyliby z trzecim JKH GKS Jastrzębie.

Ci ostatni we wtorek będą rywalem sanoczan w 39. serii spotkań. Będzie to siódme spotkanie tych drużyn w tym sezonie. Bilans korzystny jest dla podopiecznych Sztefana Mikesza, którzy wygrali cztery mecze i ponieśli dwie porażki, w tym w finale Pucharu Polski, gdzie na własnym terenie ulegli 2:4.

W ostatniej kolejce zespół z Sanoka pokonał u siebie Aksam Unię Oświęcim 4:2. Rywale z Jastrzębia z kolei pauzowali. Dwa dni wcześniej rozbili natomiast u siebie Zagłębie Sosnowiec aż 14:2.

Początek spotkania o godz. 18.

Więcej o: