PLH. Blisko sensacji w Sanoku. Zryw mistrzów Polski w końcówce

Zespół Ciarko PBS-u Banku Sanok w 34. serii spotkań Polskiej Ligi Hokejowej pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:1. Wszystkie gole mistrzowie zdobyli dopiero w ostatnich dziewięciu minutach.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Wygrana mistrzom Polski nie przyszła łatwo. Skazywani na pożarcie hokeiści Zagłębia Sosnowiec postawili liderowi PLH trudne warunki i o mały włos nie wywieźli z sanockiej Areny kompletu punktów. Po bezbramkowych dwóch tercjach w 46. minucie kibice w Sanoku przecierali oczy ze zdumienia. Wówczas Rafał Twardy zaskoczył Daniela Kachniarza i wyprowadził gości na sensacyjne prowadzenie.

Strata bramki zmobilizowała nieskutecznie grających do tej pory gospodarzy. Sześć minut po golu dla Zagłębia wyrównał Dariusz Gruszka. Napastnik Ciarko PBS-u wykorzystał błąd rywali i w sytuacji sam na sam nie dał szans Tomaszowi Dzwonkowi. Podopieczni Sztefana Mikesza poszli za ciosem i za sprawą Pavla Mojzisa w 55. minucie wyszli na prowadzenie. Obrońca sanoczan, którzy grali w przewadze, w swoim stylu huknął mocno z niebieskiej linii i golkiper gości był bezradny. Wynik meczu w końcówce ustalił Marek Strzyżowski. Popularny "Fryzjer" dobił strzał Pawła Droni i przypieczętował wygraną mistrzów Polski.

Przed ekipą z Sanoka cztery dni odpoczynku od ligowych rozgrywek. We wtorkowej, 35. kolejce lider PLH będzie pauzował. Niewykluczone, że podczas przerwy do zespołu Mikesza dołączy nowy zawodnik. Trener Ciarko PBS-u nie ukrywa, że chciałby, aby zespół pozyskał jeszcze napastnika.

CIARKO PBS BANK KH SANOK3
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC1
Tercje: 0:0, 0:0, 3:1

Bramki: 0:1 (46.) Twardy - Szewczyk - Zachariasz, 1:1 (52.) Gruszka (w osłabieniu), 2:1 (55.) Mojzis - Kolusz - Zapała (w przewadze), 3:1 (58.) Strzyżowski - Dronia - Mojzis.

Ciarko PBS: Kachniarz - Mojzis (2), Dronia, Strzyżowski, Zapała, Kolusz - Kotaska, Wajda, Vozdecky, Bartos, Vitek (2) - Kubat, Dolny, Malasiński, Dziubiński (2), Gruszka - Pociecha, Bułanowski, Sawicki, Milan, Mermer

Zagłębie: Dzwonek - Cychowski, J. Jaskólski (2), Szewczyk, Twardy, Zachariasz (2) - Kuc, Duszak, T. Kozłowski (4), M. Kozłowski, Nahunko (2) - Działo (4), Kulik, A. Jaskólski, Voznik, Majoch.

Kary: 6 - 14 min.