Memoriał Huberta Wagnera w Rzeszowie? Pierwsze rozmowy już były

Czy reprezentacja Polski siatkarzy zawita we wrześniu do Rzeszowa? Są na to spore szanse. W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie organizacji w naszym mieście XI Memoriału im. Jerzego Huberta Wagnera. Oprócz Polaków zagraliby u nas Rosjanie i Niemcy.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLMemoriał Wagnera od kilku lat gości w różnych miastach Polski. Trwa trzy dni, w trakcie których odbywa się sześć spotkań. W tym roku jednak formuła może być bogatsza. Przewidywane są bowiem dwie opcje, na cztery lub sześć drużyn. Oprócz Polaków swój udział w memoriale potwierdziła już Rosja, mistrzowie olimpijscy z Londynu. Blisko gry w memoriale są też Niemcy. Dla kibiców w Rzeszowie byłaby więc możliwość oglądania w hali Podpromie swojego ulubieńca, byłego atakującego Asseco Resovii Georga Grozera.

Oprócz wymieniowych reprezentacji trwają także rozmowy z Włochami, Serbami i Bułgarami. Obsada memoriału będzie więc bardzo mocna. Nic dziwnego, bowiem turniej będzie przygotowaniem do mistrzostw Europy, które odbywać się będą w Polsce i Danii. Memoriał rozegrany zostanie od 6 do 8 września, dwa tygodnie przed startem mistrzostw.

Czy memoriał zagości w Rzeszowie? W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie prezesa Fundacji Jerzego Huberta Wagnera Jerzego Mroza z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. - Otrzymaliśmy ofertę na organizację memoriału. Umówiliśmy się, że do dwóch tygodni damy odpowiedź - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nieoficjalnie mówi się, że koszt takiej imprezy to kilkaset tysięcy złotych. - Będziemy negocjować, ale mamy nadzieję, że taka impreza zagości w naszym mieście - dodaje Chłodnicki. Być może wsparcia przy organizacji turnieju udzieli też urząd marszałkowski.

Wrześniowy memoriał to praktycznie jedyna szansa, by gościć w hali Podpromie polskich siatkarzy, a także najlepsze reprezentacje europejskie. Przy ważniejszych meczach bowiem nasza hala jest po prostu za mała w porównaniu z innymi w Polsce. To także znakomita promocja dla miasta, turniej będzie pokazywany przez Polsat Sport, a być może także przez stacje z krajów, których reprezentacje grać będą w memoriale.