PLH. Rewanż za finał Pucharu Polski. Ciarko PBS vs. JKH GKS Jastrzębie

Dziesięć dni po finale Pucharu Polski zespoły Ciarko PBS-u Bank KH Sanok i JKH GKS-u Jastrzębie znów zmierzą się ze sobą. Tym razem obie ekipy czeka pojedynek w 32. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Wtorkowe spotkanie w Arenie Sanok będzie okazją do rewanżu dla gospodarzy - Ciarko PBS-u Bank KH - którzy we wspomnianym finale Pucharu Polski dość nieoczekiwanie ulegli jastrzębianom 2:4. Było to tym samym drugie zwycięstwo ekipy JKH na terenie rywala w tym sezonie. W pierwszym meczu tych drużyn w Polskiej Lidze Hokejowej podopieczni Jiriego Reznara pokonali mistrzów Polski 6:5. Kolejne trzy konfrontacje zakończyły się wygranymi sanoczan.

Zespół Ciarko PBS-u to niekwestionowany lider rozgrywek. Nad drugim w tabeli GKS-em Tychy obrońcy tytułu mają piętnaście punktów przewagi. Trzecią lokatę zajmują rywale z Jastrzębia, którzy do ekipy z Sanoka tracą siedemnaście "oczek", ale mają jeden mecz rozegrany mniej.

Pojedynek z JKH GKS-em będzie trzecim z dziewięciu spotkań, jakie mistrzowie Polski rozegrają w tym miesiącu. W nowym roku zespół Stefana Mikesza wygrał już z Comarch Cracovią (6:3) i w ostatnią niedzielę uległ wysoko w Oświęcimiu tamtejszej Aksam Unii 2:6. Kluczem do zwycięstwa okazała się druga tercja, w której drużyna Ciarko PBS-u popełniła sporo błędów. W trzeciej natomiast goście w przeciągu dwóch minut złapali cztery kary, co wykorzystali "unici", którzy dwukrotnie trafili do siatki w podwójnej przewadze. - Unia była bardziej waleczna. Rywalom bardziej zależało na zwycięstwie. Tak na dobrą sprawę mecz rozstrzygnął się w drugiej tercji. Z kolei o trzeciej chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć - skomentował niedzielną porażkę drugi trener Ciarko PBS-u Marcin Ćwikła.

Początek spotkania z JKH GKS-em Jastrzębie o godz. 18.