Reprezentanci Polski będą trenować młodych resoviaków

Łukasz Trałka i Mateusz Cetnarski, piłkarze Lecha Poznań i Śląska Wrocław, we wtorek poprowadzą trening otwarty z młodymi zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovii. Wszystko w ramach programu ?gość specjalny?.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PL- Na treningach z takimi zawodnikami nasi piłkarze mogą tylko zyskać. I nie chodzi tutaj o to, w jaki sposób poprowadzą oni zajęcia. Ważne jest, aby młodym zawodnikom stworzyć możliwości potrenowania i uczenia się od najlepszych. Taki trening na pewno pozostanie w ich pamięci i będzie działał na wyobraźnię, bo przecież nieczęsto mają możliwość potrenowania z piłkarzami z reprezentacji Polski, którzy grają w dobrych klubach w Polsce - mówi Artur Łuczyk, wicedyrektor ds. sportowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia.

Wybór Łukasza Trałki z Lecha Poznań i Mateusza Cetnarskiego ze Śląska Wrocław nie jest przypadkowy. Obaj piłkarze pochodzą bowiem z Podkarpacia. Trałka to wychowanek Górki Ropczyce. Cetnarski natomiast swoją przygodę z piłką zaczynał w Kolbuszowiance Kolbuszowa, z której trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. - Przykład Cetnarskiego pokazuje, że można tą drogą zajść daleko. Chcielibyśmy, aby w przyszłości nasi młodzi adepci mogli również wybić się poprzez naszą szkołę - dodaje Łuczyk.

Treningi młodych resoviaków ze znanymi piłkarzami to część programu "gość specjalny". W styczniu do Rzeszowa przyjedzie Jan Domarski - były napastnik m.in. Stali Rzeszów, Stali Mielec i Resovii, który jest obecnie asystentem trenera reprezentacji Polski U-19 Janusza Białka. Trenerzy SMS-u Resovia chcą tym samym urozmaicić zajęcia swoim podopiecznym. Oprócz treningów i nauki w czasie wolnym młodzi piłkarze mieli już okazję zobaczyć mecz towarzyski Polska - RPA w Warszawie. Oglądali też spotkanie Korony Kielce z Lechem Poznań, a wcześniej pojedynek futsalowej reprezentacji Polski z Mołdawią w Rzeszowie czy pojedynek siatkarzy Asseco Resovii w Lidze Mistrzów. - Staramy się ciągnąć ich w stronę sportu. Oczywiście, duży wkład przywiązujemy do nauki i wychowania, bo to jest bardzo ważne - podkreśla Łuczyk.

We wtorkowym, otwartym treningu udział wezmą piłkarze z rocznika 1996 i 1999. Zajęcia rozpoczną się o godz. 14.30 na sztucznym boisku Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Tuż po nich Trałka i Cetnarski wezmą udział w konferencji prasowej, którą zaplanowano na godz. 16.15 w budynku klubowym.