Bramka Wolskiego w ostatnim meczu w PLH. Mistrz Polski wygrywa z Zagłębiem

Zwycięstwem 6:3 Ciarko PBS-u Bank Sanok zakończył się mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Było to najprawdopodobniej ostatnie spotkanie Wojtka Wolskiego w barwach mistrzów Polski.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Pożegnanie Wolskiego z Polską Ligą Hokejową wypadło dobrze. W 41. minucie 26-latek zdobył piątą bramkę w pojedynku z Zagłębiem i dołożył "cegiełkę" do piątej z rzędu wygranej Ciarko PBS-u. Dla urodzonego w Zabrzu zawodnika był to trzeci gol w lidze. Łącznie w barwach mistrzów Polski Wolski rozegrał dwanaście spotkań (9 w PLH i 3 w Pucharze Kontynentalnym), w których zaliczył sześć bramek (3 w Pucharze Kontynentalnym) i siedem asyst (wszystkie w PLH).

Po meczu w Sosnowcu nasz jedynak w NHL zapowiedział, że wraca na święta do Kanady. Po nich chce znaleźć sobie inny, silniejszy klub w Europie. 26-latek zaznaczył, że musi walczyć o nowy kontrakt w NHL. Obecnie za oceanem trwa lokaut i nic nie wskazuje na to, aby wznowiono rozgrywki w tym sezonie. Wolski jest zawodnikiem Washington Capitals do końca czerwca 2013.

O zwycięstwie gości w Sosnowcu zadecydowała druga tercja, którą sanoczanie wygrali 3:0 (bramki: Bogusław Rąpała, Marcin Kolusz, Tomasz Malasiński). Po pierwszych dwudziestu minutach podopieczni Sztefana Mikesza przegrywali bowiem 1:2, co było sporą niespodzianką. Prowadzenie Zagłębia to w dużej mierze zasługa bramkarza Bartłomieja Nowaka, który znakomicie bronił w pierwszej odsłonie. Golkiper miejscowych nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam Zoltanowi Kubatowi. Góra był też przy strzałach Rąpały, Jozefa Vitka czy Wolskiego. Skapitulował raz, kiedy uderzeniem z niebieskiej linii pokonał go Krystian Dziubiński.

W trzeciej tercji miejscowi dążyli do wyrównania. Na niespełna kwadrans przed końcem Daniela Kachniarza pokonał Jakub Jaskólski i Zagłębie przegrywało 3:5. Na ostatnie dwie minuty gospodarze zdecydowali się wycofać bramkarza, co po chwili zemściło się bramką dla mistrzów Polski (Paweł Dronia). W końcówce spotkania jeszcze raz przypomniał o sobie Wolski, który wdał się w bójkę z Jaskólskim. Po chwili obaj zawodnicy zostali rozdzieleni i dostali po 25 minut kary.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC3
CIARKO PBS BANK SANOK5
Tercje: 2:1, 0:3, 1:2

Bramki: 1:0 (4.) Mazurek - Twardy, 2:0 (6.) Baca - Szewczyk, 2:1 (9.) Dziubiński - Gruszka, 2:2 (28.) Rąpała - Gruszka - Malasiński (w przewadze), 2:3 (29.) Kolusz - Strzyżowski, 2:4 (38.) Malasiński - Dziubiński - Gruszka, 2:5 (41.) Wolski - Vozdecky, 3:5 (46.) Jaskólski - Voznik - Cychanowski, 3:6 (60.) Dronia - Mojzis.

Zagłębie: Nowak (Dzwonek) - Cychowski, J. Jaskólski, Zachariasz, Voznik, Dołęga - Kuc, Duszak, T. Kozłowski, M. Kozłowski, Podsiadło - Kulik, Działo, Szewczyk, Nahunko, Baca - Kurz, Mazurek, A. Jaskólski, Twardy, M. Jarnutowski.

Ciarko PBS: Kachniarz - Mojzis, Dronia, Wolski, Zapała, Kolusz - Kotaska, Wajda, Vozdecky, Bartos, Vitek - Kubat, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Pociecha, Mermer, Radwański, Biały, Strzyżowski.

Kary: 33 - 35. min.