Futsal. Biało-czerwoni rozbili Mołdawię. Udany debiut Hirsza

Blisko 4 tysiące widzów zgromadzonych w rzeszowskiej hali Podpromie zobaczyło okazałe zwycięstwo reprezentacji Polski w futsalu w towarzyskim spotkaniu z Mołdawią. Biało-czerwoni pewnie wygrali 6:0.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

- Mołdawia to na pewno niewygodny rywal. Liczę jednak, że pracę z reprezentacją rozpocznę od zwycięstwa - mówił przed środowym spotkaniem w Rzeszowie trener biało-czerwonych Klaudiusz Hirsz, dla którego towarzyski pojedynek z Mołdawią był debiutem w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Debiut Hirsza wypadł okazale. Polacy, których w hali Podpromie oglądało blisko 4 tysiące widzów, bez większych problemów rozbili Mołdawię 6:0 i tym samym zrewanżowali się rywalom za ubiegłoroczną październikową porażkę na wyjeździe 2:4.

Biało-czerwoni mieli znakomity początek. Po dziewięciu minutach prowadzili bowiem już 2:0 (bramki Rafała Franza i Tomasza Dury) i mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu. Po zmianie stron drugi raz na listę strzelców wpisał się Franz. Za chwilę czwartego gola dołożył jeszcze Michał Kubik, który popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego. Mołdawianie, choć nie mieli zbyt wielu atutów w ofensywie, próbowali zdobyć przynajmniej honorowe trafienie. Na szczęście w polskiej bramce dobrze tego dnia dysponowany był Bartłomiej Nawrat.

Tego samego nie można już powiedzieć o mołdawskim bramkarzu, który jeszcze dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. W 32. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Mikołaj Lebiedziński, a niespełna 60 sekund później rywali dobił Marcin Mikołajewicz.

Po czterech latach przerwy reprezentacyjny futsal wrócił na Podkarpacie w dobrym stylu. W czwartek drugie spotkanie obu drużyn w Krośnie. Mecz odbędzie się o godzinie 18 w hali przy ul. Bursaki. Wstęp będzie wolny.

Polska - Mołdawia 6:0 (2:0)

Bramki: Franz (1., 22.), Dura (9.), Kubik (22.), Lebiedziński (32.), Mikołajewicz (33.).

Polska: Foltyn, Nawrat - Pieczyński Ł, Solecki, Łopuch, Popławski, Lebiedziński, Kubik, Dura, Gepert, Mikołajewicz, Franz, Łeszyk, Seget.

Mołdawia: Nesagu, Capsamun - Coceban, Arlet, Tanurcov, Burdujel, Gojan, Hilotii, Hoderean, Vicolas, Timbalist, Podlesnov, Munteanu, Tunguscov.