Emocje w Sanoku. Mistrz Polski wygrywa z GKS-em. Wolski żegna się z PLH

Zwycięstwem 5:4 Ciarko PBS-u Banku Sanok zakończyło się wtorkowe spotkanie z GKS-em Tychy. Był to najprawdopodobniej ostatni mecz Wojtka Wolskiego w barwach mistrzów Polski.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Wygrana z GKS-em była czwartym, kolejnym zwycięstwem Ciarko PBS-u. Nie przyszło ono jednak łatwo. Mistrzowie Polski, którzy w dwóch ostatnich spotkaniach gromili rywali (6:0 Aksam Unia Oświęcim i 8:2 JKH GKS Jastrzębie), tym razem musieli praktycznie do końca walczyć o komplet punktów.

Po dwóch tercjach wydawało się, że wynik i mecz jest pod kontrolą podopiecznych Sztefana Mikesza. Sanoczanie prowadzili bowiem 4:2. W trzeciej odsłonie goście złapali jednak "wiatr w żagle" w i odstępie trzech minut za sprawą Jonathana Ziona i Jakuba Wanackiego doprowadzili do remisu.

Na szczęście mistrzowie Polski mieli w swoich szeregach Wojtka Wolskiego. Nasz jedynak w NHL w 54. minucie pokazał, że w najlepszej lidze hokejowej świata nie znalazł się przypadkiem. Po indywidualnej akcji Wolski podał do lepiej ustawionego Bogusława Rąpały, który jak się później okazało, ustalił wynik pojedynku.

Spotkanie z GKS-em było prawdopodobnie ostatnim meczem Wolskiego dla Ciarko PBS-u. 26-latek wcześniej zapowiedział, że na święta wylatuje do Kanady i do Polskiej Ligi Hokejowej już nie wróci. W wyniku przedłużającego się lokautu w NHL chce znaleźć sobie lepszy klub w Europie, w którym będzie mógł powalczyć o kontrakt w NHL.

Wolski znakomicie pożegnał się z sanocką publicznością. W planach miał jeszcze jedno spotkanie, to piątkowe z Zagłębiem w Sosnowcu. Jednak po konfrontacji z GKS-em przyznał, że ma problemy z pachwiną. Urazu nabawił się w meczu z JKH, a we wtorek wyjechał na lód tylko dlatego, bo mistrz Polski grał na własnym terenie.

Wolski w barwach Ciarko PBS-u rozegrał osiem ligowych spotkań, w których strzelił dwie bramki i zanotował siedem asyst. Do tego dołożył trzy trafienia w Pucharze Kontynentalnym, w którym zagrał trzy mecze.

CIARKO PBS BANK SANOK5
GKS TYCHY4
Tercje: 2:1, 2:1, 1:2

Bramki: 0:1 (14.) Bagiński - Simicek - Łopuski (w przewadze), 1:1 (19.) Gruszka - Dziubiński - Kubat (w przewadze), 2:1 (20.) Bartos - Vozdecky, 2:2 (26.) Łopuski - Jakes - Simicek (w przewadze), 3:2 (36.) Malasiński - Dziubiński - Gruszka, 4:2 (37.) Mojzis - Zapała - Kolusz (4/4), 4:3 (48.) Zion - Da Costa (w podwójnej przewadze), 4:4 (51.) Wanacki - Parzyszek, 5:4 (54.) Rąpała - Wolski - Bartosz.

Ciarko PBS Bank: Odrobny (2) - Mojzis, Dronia; Kotaska, Wajda; Kubat, Rąpała (2) oraz Pociecha - Wolski, Zapała (2), Kolusz; Vozdecky, Bartos, Vitek; Gruszka, Dziubiński, Malasiński (2); Radwański (2), Biały (2), Strzyżowski oraz Mermer.

GKS Tychy: Sobecki - Jakes, Dutka; Wanacki (2), Zion; Sokół, Kotlorz; Ciura, Majkowski - Łopuski (2), Simicek (2), Bagiński (4); Baranyk (2), da Costa (2), Parzyszek; Przygodzki, Sośnierz, Witecki.