Kolejna wysoka wygrana mistrzów Polski. Wolski znów strzela i asystuje [WIDEO]

Po piątkowej wygranej 6:0 nad Aksam Unią Oświęcim, mistrzowie Polski - Ciarko PBS Bank Sanok - znów rozbili kolejnego rywala. Tym razem w Jastrzębiu zdeklasowali miejscowe JKH GKS aż 8:2.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Wynik meczu w końcówce pierwszej tercji rozpoczął Wojtek Wolski. Nasz jedynak w NHL potwierdził, że w wraca do formy i po solowej akcji, w której bez problemu ograł kilku rywali, wpakował krążek do bramki gospodarzy. Prawdziwe strzelanie mistrzowie Polski urządzili sobie jednak w drugiej odsłonie. Na listę strzelców wpisali się kolejno Jozef Vitek, Martin Vozdecky, Pavel Mojzis, Michał Radwański, Paweł Dronia oraz Peter Bartos. Honor JKH w 37. minucie uratował Richard Kral i po 40 minutach na tablicy wyników było ... 7:1 dla Ciarko PBS-u. - Druga tercja była w naszym wykonaniu bombowa. Wychodziło nam wszystko - nie krył zadowolenia po meczu drugi trener gości Marcin Ćwikła.

Ostatnia część była już tylko formalnością. W 44. minucie ósmą bramkę dla przyjezdnych zdobył Krzysztof Zapała. Przy tym golu drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Wolski, który chwilę później powędrował do szatni. Podobnie jak Vozdecky. Ten ostatni narzekał bowiem na lekki uraz. - Nie było sensu ich forsować. Chcieliśmy dać też pograć innym zawodnikom - dodał Ćwikła.

JKH GKS Jastrzębie2
Ciarko PBS Bank Sanok8
Tercje: 0:1, 1:6, 1:1

Bramki: 0:1 (16.) Wolski - Kubat, 0:2 (22.) Vitek - Vozdecky, 0:3 (24.) Vozdecky - Wolski - Bartos, 0:4 (28.) Mojzis - Gruszka - Malasiński, 0:5 (29.) Radwański - Strzyżowski, 0:6 (33.) Dronia - Bartos, 0:7 (34.) Bartos - Vitek - Vozdecky, 1:7 (37.) Kral - Danieluk - Słodczyk (w przewadze), 1:8 (44.) Zapała - Dronia - Wolski, 2:8 (47.) Danieluk - Kral.

JKH GKS: Kosowski - Zatko, Górny, Kapica, Kral, Danieluk - Labryga, Bryk, Bordowski, Słodczyk, Urbanowicz - Dąbkowski, Mateusz Rompkowski, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut - Pastryk, Sulka, Salamon, Kąkol.

Ciarko PBS: Odrobny - Mojżisz, Dronia, Wolski, Zapała, Kolusz - Kotaska, Wajda, Vozdecky, Bartos, Vitek - Kubat, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Pociecha, Mermer, Radwański, Biały, Strzyżowski.