Dawid Kostecki zostaje w więzieniu. Jest decyzja sądu

Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie zgodził się udzielić przerwy w odbywaniu kary rzeszowskiemu bokserowi Dawidowi Kosteckiemu, który odsiaduje wyrok 2,5 roku więzienia.
Kostecki jest w więzieniu od 19 czerwca. Wtedy został zatrzymany w Warszawie pod biurowcem Polsatu. Kostecki 30 czerwca w Łodzi miał stoczyć walkę z amerykańską legendą boksu - Royem Jonesem Jr.

Do walki obu pięściarzy nie doszło, bo na początku czerwca Sąd Okręgowy w Rzeszowie nakazał policjantom doprowadzić rzeszowskiego boksera do zakładu karnego. W maju br. Dawid Kostecki został prawomocnie skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia za współkierowanie grupą przestępczą, która zarabiała na prowadzeniu agencji towarzyskich.

Kostecki złożył wniosek o przerwę w odbywaniu kary, którą odsiaduje w więzieniu na Załężu. W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie wniosek rozpatrywał, ale prośby boksera nie uwzględnił. Kostecki motywował ją sytuacją materialną rodziny. Jest jedynym żywicielem rodziny, w związku z tym, kiedy będzie w więzieniu, jego żona i trójka dzieci nie będą miały z czego żyć.

- Sytuacja finansowa żony i dzieci skazanego nie jest zła. Mieszkają w domu jednorodzinnym, utrzymują się z oszczędności. Ponadto skazany, mając świadomość, że ma do odbycia karę ponad 2 lat więzienia, kwestie materialne powinien był wcześniej sobie uregulować - mówi "Gazecie" Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Sąd ustalił również, że Dawid Kostecki w zakładzie karnym nie podjął żadnej pracy, a nawet się o nią nie stara - Otrzymuje natomiast pomoc finansową od rodziny - podaje kolejny argument sędzia Ossolińska-Plęs.

Adwokaci Kosteckiego próbowali przekonać sąd także tym, że matka boksera potrzebuje opieki i pomocy finansowej. To również zostało obalone, bo z matką Kosteckiego mieszka siostra boksera, która może się nią opiekować. Kostecki przekonywał, że jego siostra ma kłopoty ze zdrowiem i problem finansowe. - Ale nie są poważne, bo siostra pracuje i zarabia. Dawid Kostecki nie jest niezbędną osobą w domu, by utrzymywać rodzinę - dodaje sędzia Marzena Ossolińska-Plęs.