Zapaśnicy Stali Rzeszów najlepsi z polskich klubów

Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów w Kraśniku. Od lewej stoją: Krzysztof Nowak, prezes sekcji zapaśniczej, M. Baran, K. Tront, P. Książek, J. Mendrala. Od lewej klęczą: M. Nowak, K. Kościółek, trener Sebastian Maczuga, Ł. Grzybowski

Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów w Kraśniku. Od lewej stoją: Krzysztof Nowak, prezes sekcji zapaśniczej, M. Baran, K. Tront, P. Książek, J. Mendrala. Od lewej klęczą: M. Nowak, K. Kościółek, trener Sebastian Maczuga, Ł. Grzybowski (Fot. Archiwum)

Ekipa zapaśników Stali Rzeszów była najlepszą reprezentacją polskich klubów w Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym w Kraśniku. Z kolei w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików Stal zajęła drugie miejsce.
W bardzo silnie obsadzonym turnieju pucharowym kadetów w Kraśniku wzięło udział 190 zapaśników z 54 klubów. W tym z 9 klubów zagranicznych. Stalowcy w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce. Najlepsze ze wszystkich polskich klubów. Ekipę z Rzeszowa wyprzedzili tylko zawodnicy białoruskich zespołów z Mogileva i Grodna.

Doskonale radzący sobie ostatnio Mateusz Nowak ze Stali Rzeszów był najlepszy w kategorii do 100 kilogramów. Wyniki pozostałych zapaśników z Rzeszowa: Łukasz Grzybowski II miejsce (58 kg);

Kamil Kościółek III (100 kg); Jakub Mendrala V miejsce (76 kg). Dalsze miejsca zajęli Konrad Tront (63 kg), Paweł Książek (63 kg), Michał Baran (50 kg).

Młodzi zapaśnicy Stali zaszaleli także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu wolnym w Zgierzu. To była najważniejsza impreza młodzików (zawodnicy w wieku od 12 do 14) w sezonie. Ekipa Stali zajęła 2. miejsce, wyprzedzając 19 innych zespołów z województw łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Wyniki stalowców: Konrad Tront 1. miejsce (66 kg), Patryk Barłowski 3. miejsce (38 kg); Mirosław Piróg 5. miejsce (47 kg); Piotr Członka 5. miejsce (47 kg); Michał Ożóg 5. miejsce (85 kg); Arkadiusz Stec 7. miejsce (35 kg)

To nie koniec sukcesów rzeszowskich zapaśników, bo w XXII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. R. Dworoka kadeci w stylu wolnym i klasycznym w Rudzie Śląskiej Łukasz Grzybowski był pierwszy w kategorii wagowej do 63 kg. Wyniki pozostałych stalowców: Paweł Książek 3. miejsce (69 kg); Jakub Mendrala 1. miejsce (76 kg); Kamil Kościółek 2. miejsce (100 kg). Wszyscy startowali w stylu wolnym. W zawodach uczestniczyło 96 zawodników z dwudziestu klubów, w tym trzy ekipy zagraniczne.

- To nasze wielkie sukcesy. Tym bardziej, że odbudowywaliśmy w Rzeszowie zapasy praktycznie od podstaw. Praca z młodzieżą nie tylko w sekcji w klubie, ale także w sekcjach zamiejscowych daje doskonałe efekty. Najlepszym testem dla naszych trenerów są właśnie konfrontacje na arenie krajowej i z zagranicznymi zapaśnikami. A one wypadają dla nas bardzo dobrze. Jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi Krzysztof Nowak, prezes sekcji zapaśniczej Stali Rzeszów.

Skomentuj:
Zapaśnicy Stali Rzeszów najlepsi z polskich klubów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX