Pięściarz Dawid Kostecki stara się o przerwę w odbywaniu kary

29 listopada Sąd Okręgowy w Rzeszowie rozpatrzy wniosek o przerwę w odbywaniu kary więzienia Dawidowi Kosteckiemu.
Rzeszowski bokser od 4 lipca siedzi w Zakładzie Karnym na Załężu w Rzeszowie. Wcześniej siedział w areszcie na warszawskiej Białołęce. Został tam przywieziony, gdy 19 czerwca stołeczni policjanci zatrzymali go pod biurowcem Polsatu. Stało się to na dziesięć dni przed walką, którą Kostecki miał stoczyć 30 czerwca w Łodzi z legendą boksu Royem Jonesem Jr.

Kostecki odbywa karę 2,5 roku więzienia za współkierowanie grupą przestępczą, która dorabiała się na prowadzeniu agencji towarzyskich. Do walki z Jonesem Jr. nie dopuścił Sąd Okręgowy w Rzeszowie, który nakazał aresztować Kosteckiego. Kostecki jeszcze przed walką składał wniosek o przerwę w wykonaniu kary, którą prawomocnie w maju br. wymierzył mu Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

Wniosek o przerwę w odbywaniu kary będzie rozpatrzony za kilka tygodni. - Posiedzenie odbędzie się 29 listopada. Wniosek o przerwę motywowany jest m.in. tym, że Dawid Kostecki jest jedynym żywicielem rodziny i ma na utrzymaniu trójkę dzieci - mówi Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Sąd powinien przychylić się do wniosku Kosteckiego? Wypowiedz się w komentarzach lub na profilu Sport.pl na Facebooku »