PLH. Unia przerwała zwycięską passę mistrzów Polski. Porażka w Oświęcimiu

Po dwunastu z rzędu wygranych zespół Ciarko PBS-u Bank Sanok w końcu musiał uznać wyższość rywali. W niedzielę podopieczni Milana Stasa przegrali w Oświęcimiu z tamtejszą Aksam Unią 2:4.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

- Unia zagrała bardzo dobry mecz. My natomiast przespaliśmy pierwszą tercję, w drugiej przy remisie popełniliśmy taktyczny błąd, po którym gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Nie udało się odrobić strat, choć bardzo chcieliśmy. Nie da się jednak wygrać wszystkich spotkań w sezonie - skomentował niedzielną porażkę drugi trener Ciarko PBS-u Marcin Ćwikła.

Po 27. minutach sanoczanie przegrywali 0:2, ale ciągu siedmiu minut udało im się odrobić starty. Kontaktowe trafienie w przewadze zaliczył Peter Bartos, a chwilę później wyrównał Dariusz Gruszka i wydawało się, że goście pójdą za ciosem. Niestety po 62 sekundach Unia znów wyszła na prowadzenie. Pozostawiony bez opieki Jarosław Rzeszutko ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Daniela Kachniarza. W końcówce meczu przyjezdnych dobił jeszcze Marcin Jaros, który ustalił wynik spotkania. - Stanęliśmy na wysokości zadania. Zagraliśmy odważnie, z determinacją i przede wszystkim agresywnie. Nie zostawiliśmy rywalom zbyt duzo miejsca i to zaprocentowało - powiedział trener Unii Tomasz Piątek.

POLECAMY - GWIAZDA NHL W POLSCE. WOJTEK WOLSKI: ZAWSZE CZUŁEM SIĘ POLAKIEM [FOTO]

Wolski bez gola i asysty

Pojedynek w Oświęcimiu był drugim meczem Wojtka Wolskiego w barwach Ciarko PBS-u. Nasz jedynak w NHL w niedzielę znów zagrał w pierwszej formacji, ale na pierwszy punkt w Polskiej Lidze Hokejowej będzie musiał jeszcze poczekać. - Trzeba postawić sprawę jasno. Brakuje mu ogrania i potrzebuje jeszcze trzech, może czterech spotkań, aby wejść na obroty. Wtedy na pewno będziemy mieli z niego sporo pożytku - dodał Ćwikła.

Aksam Unia Oświęcim4
Ciarko PBS Bank KH Sanok2
Tercje: 1:0, 2:2, 1:0

Bramki: 1:0 (18.) Różański - Rzeszutko - Gabryś, 2:0 (27.) Adamus - Jakubik - Chomko, 2:1 (29.) Bartos - Kotaszka - Vozdecky (w przewadze), 2:2 (36.) Gruszka - Bartos - Malasiński, 3:2 (37.) Rzeszutko - Różański, 4:2 (59.) Jaros - Adamus - Nikolov

Aksam Unia: Fikrt - Nikolov, Gabryś, Różański, Rzeszutko, Chomko - Prokopczik, Piekarski; Łucznikow, Tabaczek (2), Wojtarowicz (2) - Połącarz, Kasperczyk; Jaros (2), Jakubik, Adamus (2) oraz Skrzypkowski.

Ciarko PBS: Kachniarz - Mojżisz, Dronia; Wolski, Zapała (2), Kolusz - Kotaszka, Wajda; Vozdecky, Bartos, Vitek - Kubat (2), Rąpała (4); Gruszka (2), Dziubiński, Malasiński - Pociecha, Bułanowski; Radwański, Milan (2), Strzyżowski (2).