Sport.pl

Mistrzowie Polski zaczynają III rundę. Wolski jeszcze na trybunach

Hokeiści Ciarko PBS Banku KH Sanok dziś o godz. 18.30 zmierzą się na wyjeździe z HC GKS-em Katowice. Choć wczoraj do zespołu dołączył już nowy nabytek, gwiazda NHL, Wojtek Wolski, to jednak w tym spotkaniu jeszcze nie zagra.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLPojedynkiem w Katowicach sanoczanie rozpoczną III rundę rozgrywek. Po dwóch są liderem ekstraklasy z wyraźną przewagą nad pozostałymi zespołami. Ciarko PBS Bank ma jednak o dwa mecze rozegrane więcej. Jednym z pojedynków rozegranych awansem było starcie właśnie z zespołem z Katowic. W Arenie Sanok miejscowi wygrali gładko 5:1. To był jednak pierwszy mecz, w którym udało się tak łatwo pokonać katowiczan. W dwóch pozostałych starciach mistrzowie Polski mieli zdecydowanie pod górkę.

Już na inaugurację stracili punkty w Katowicach. Przegrali z rywalami po rzutach karnych 4:5, a niewiele brakowało, by nie zdobyli nawet punktu. Po dwóch tercjach przegrywali już bowiem 1:3.

Równie ciężką przeprawę mieli w Arenie Sanok. Wtedy goście prowadzili po dwóch odsłonach 3:2 i dopiero dobra trzecia tercja pozwoliła gospodarzom sięgnąć po komplet punktów.

Twarda postawa w meczach z Ciarko PBS Bankiem nie przekłada się jednak na pozycję w tabeli graczy z Katowic. GKS z 16 punktami na koncie jest dopiero szósty i wyprzedza zaledwie najsłabsze z lidze Zagłębie Sosnowiec.

Sanoczanie przed meczem z zespołem Katowic trenowali już razem z nowym nabytkiem klubu, gwiazdą NHL Wojtkiem Wolskim, który będzie występował w Ciarko PBS Banku na czas lokautu w najlepszej lidze świata. W Katowicach jednak nie zagra. Być może zadebiutuje w piątek w starciu z Comarch Cracovią.

Więcej o: