Pachniało sensacją. Lider PLH o mało nie przegrał w Sosnowcu

Po dwóch tercjach w starciu mistrza Polski, hokeistów Ciarko PBS Banku Sanok z przedostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec 2:0 prowadzili niżej notowani rywale lidera PLH. Dobra trzecia tercja dała jednak komplet punktów sanoczanom.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Faworytem pojedynku byli bez wątpienia goście, którzy wyraźnie prowadzą w tabeli Polskiej Ligi Hokejowej i nie zwykli przegrywać, tym bardziej w starciach z zespołami z ogona tabeli. A Zagłębie w obecnej chwili jest lepsze tylko od Nesty Toruń, której grozi wycofanie się z rozgrywek.

Sosnowiczanie mają jednak od kilku dni nowego trenera i postanowili pokazać się przed nim z jak najlepszej strony. I o mało im się to nie udało. W pierwszych dwóch tercjach znakomite spotkanie rozegrał bramkarz Zagłębia Tomasz Dzwonek, który dwoił się i troił w bramce. Goście próbowali trafić do bramki, ale golkiper miejscowych był bezbłędny. Błędy natomiast popełniali sanoczanie, co zemściło się już w pierwszej odsłonie. Gole Rafała Cychowskiego i Łukasza Zachariasza wyprowadziły sosnowiczan na dwubramkowe prowadzenie, które utrzymało się także w drugiej tercji.

Dopiero na początku trzeciej goście zerwali się do odrabiania strat i dość szybko wyrównali. Dwukrotnie wykorzystali grę w przewadze, a na niespełna pięć minut przed końcową syreną zwycięską bramkę dla Ciarko PBS Banku zdobył Krzysztof Zapała.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC2
CIARKO PBS BANK SANOK3
Tercje: 2:0, 0:0, 0:3

Bramki: 1:0 Cychowski (9.), 2:0 Zachariasz (17.), 1:2 Vitek (43. w przewadze), 2:2 Mojzis (44. w przewadze), 2:3 Zapała (56.).

Zagłębie: Dzwonek - Cychowski, Działo; Kuc, Duszak; Jaskólski, Kulik; Kołodziej, Kurz - Bernat, Voznik, Szewczyk; M. Kozłowski, T. Kozłowski, Dołęga; Białek, Zachariasz, Majoch; Baca, Twardy, Stehlik.

Ciarko PBS: Odrobny - Mojzis, Dronia; Kotaska, Wajda; Kubat, Rąpała; Pociecha, Bułanowski - Malasiński, Zapała, Kolusz; Vozdecky, Bartos, Vitek; Gruszka, Dziubiński, Strzyżowski; Mermer, Krzak, Biały.