AZS Rzeszów poległ z liderem w Gorzowie

Koszykarki AZS-u Rzeszów przegrały drugi z rzędu w Ford Germaz Ekstraklasie. W sobotę beniaminek uległ w Gorzowie tamtejszemu AZS-owi PWSZ 44:76.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

O wysokiej porażce rzeszowianek w Gorzowie zaważyła przede wszystkim zbyt duża liczba strat (21) oraz słaba skuteczność z dystansu. W dodatku akademiczki musiały sobie radzić bez Anny Kuncewicz, która doznała kontuzji dłoni (pęknięta kość) i jej przerwa w grze potrwa miesiąc.

Jeszcze po trzech kwartach podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego traciły do rywalek tylko 14 oczek. W ostatniej odsłonie przyjezdne opadły z sił i w konsekwencji przegrały tą kwartę aż 5:18. To druga porażka akademiczek w drugim meczu nowego sezonu.