Wolski uzgodnił warunki z mistrzem Polski. Hit transferowy PLH przesądzony

Wojtek Wolski, hokeista Washington Capitals, będzie występował w zespole mistrzów Polski - Ciarko PBS-ie Bank Sanok. Zawodnik ma pojawić się w Polsce w dniach 14-15 października.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLW czwartek prezes sanockiego klubu Piotr Krysiak mówił, że daje 85 procent szans na transfer Wolskiego do ekipy Ciarko PBS-u. W sobotę informacje się potwierdziły i zawodnik z polskim i kanadyjskim paszportem będzie przez blisko trzy miesiące bronił barw mistrzów Polski.

Umowa z Wolskim obowiązywać ma do końca grudnia, choć ma być w niej zapis, że w razie zakończenia lokautu w lidze NHL, hokeista Washington Capitals będzie mógł wrócić za ocean.

Kiedy możemy spodziewać się Wolskiego? Najprawdopodobniej wystąpi on w meczu z wicemistrzem Polski - Comarch Cracovią, który odbędzie się 19 października w Arenie Sanok.

Wolski do NHL trafił w 2004 roku z 21 numerem draftu do Colorado Avalanche. Pierwszy mecz w barwach "lawin" rozegrał natomiast 5 października 2005 roku z Toronto Maple Leafs. Oprócz gry w Colorado Polak bronił również barw Phoenix Coyotes, New York Rangers i Floridy Panthers, z której w lipcu tego roku trafił do Washington Capitals. Łącznie za oceanem Wolski zagrała w 393 spotkaniach strzelając 91 bramek i zaliczając 155 asyst.