Grad bramek w Krakowie. Mistrz pokonał wicemistrza Polski

Dogrywka była potrzeba do wyłonienia zwycięzcy niedzielnego pojedynku w Krakowie pomiędzy gospodarzami Comarch Cracovią a Ciarko PBS-em Bank Sanok. Wygrali goście 6:5.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

To już drugie zwycięstwo w tym sezonie aktualnych mistrzów Polski nad drugim zespołem poprzednich rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej. To również drugie tak zacięte spotkanie pomiędzy tymi drużynami.

W niedzielę Comarch Cracovia i Ciarko PBS bardziej skupiły się na strzelaniu goli niż bronieniu dostępu do własnej bramki. I dobrze, bo kibice w Krakowie byli świadkami emocjonującego widowiska, w którym bohaterem został Tomasz Malasiński - zdobywca trzech bramek.

Pierwsza tercja zdecydowanie pod dyktando sanoczan. Podopieczni Milana Stasa po dwudziestu minutach prowadzili 3:1.

Miejscowi wyrównali już po siedmiu minutach drugiej odsłony. Najpierw Przemysława Odrobnego pokonał Damian Słabon, a chwilę później Petr Dvorak i mecz zaczął się od nowa.

W 30. minucie przyjezdni znów wyszli na prowadzenie. Drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Malasiński, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Rafałowi Radziszewskiego. Nie minęło jedna 120 sekund a krakowianie, za sprawą Nicolasa Bescha zdobyli czwartą bramkę.

Ostatnia odsłona była na remis. Ekipie Ciarko PBS-u zabrakło niespełna czterech minuty, aby w regulaminowym czasie gry odnieść zwycięstwo. Po bramce Malasińskiego, w końcówce piąte trafienie dla Cracovii zdobył Jozef Fojtik i pojedynek musiała rozstrzygnąć dogrywka.

W niej lepsi okazali się przyjezdni. Wynik meczu ustalił Krystian Dziubiński i punkty pojechały do Sanoka.

Comarch Cracovia5
Ciarko PBS Bank Sanokd 6
Tercje: 1:3, 3:1, 1:1, d 0:1

Bramki: 0:1 (5.) - Dziubiński, 1:1 (8.) - Fojtik - Słaboń, 1:2 (14.) - Malasiński - Bartos - Kotaska 13:17, 1:3 (19.) - Bartos - Vozdecky - Odrobny (w osłabieniu), 2:3 (26.) - Słaboń - Laszkiewicz - Dudas, 3:3 (27.) - Dvorak - Laszkiewicz (w przewadze), 3:4 (30.) - Malasiński - Vozdecky - Bartos, 4:4 (32.) - Besch - Laszkiewicz - Fojtik, 4:5 (49.) - Malasiński - Dziubiński, 5:5 (57.) - Fojtik - Laszkiewicz - Słaboń, 5:6 (65.) - Dziubiński - Malasiński - Dronia.

Kary: 49 (kara meczu dla Valcaka i 10 minut dla Dudasa) - 12 minut.