Porażka AZS-u na inaugurację. Mistrz Polski za mocny dla rzeszowianek

W pierwszym meczu nowego sezonu Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki AZS-u Rzeszów uległy w Łańcucie mistrzyniom Polski - Wiśle Can-Pack Kraków 39:78.

Więcej o rzeszowskiej koszykówce na RZESZOW.SPORT.PL

Podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego rywalkom dały radę przeciwstawić się tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron gra akademiczek kompletnie się rozsypała czego dowodem była powiększająca się z minuty na minutę przewaga przyjezdnych.

Jedyną zawodniczką, która dotrzymywała tempa wiślaczkom była Magdalena Kaczmarska. Rozgrywająca zdobyła blisko połowę punktów dla swojego zespołu - 18. Reszta drużyny nie była już tak skuteczna i w konsekwencji AZS doznał pierwszej porażki w tym sezonie.