PLH. Kłopoty mistrza Polski z beniaminkiem. Rozstrzygnął gol w końcówce

Bramka Pavla Mojzisa w 55. minucie dała zwycięstwo ekipie Ciarko PBS-u Bank Sanok nad beniaminkiem Polskiej Ligi Hokejowej HC GKS-em Katowice.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Sanoczanie tym samym zrewanżowali się rywalom za porażkę z 1. kolejki. Wówczas w Katowicach po rzutach karnych ulegli 4:5.

W piątek jednak porażka była blisko. Pozostawieni na pożarcie w Arenie Sanok goście zaprezentowali się z dobrej strony i nieoczekiwanie po 40 minutach prowadzili 3:2. Dopiero w ostatniej odsłonie podopieczni Milana Stasa stanęli na wysokości zadania i zapewnili sobie wygraną. W 46. minucie wyrównał Marcin Kolusz, który przejechał całe boisko i strzałem w okienko zdobył trzecią bramkę dla miejscowych.

Pięć minut przed końcem zwycięskiego gola strzelił natomiast Pavel Mojzis. Obrońca Ciarko PBS-u przymierzył idealnie z niebieskiej i grający w przewadze gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny.

Ciarko PBS Bank Sanok - HC GKS Katowice 4:3

Tercje: 1:2, 1:1, 2:0

Bramki: 0:1 (1.) - Brown, 1:1 (8.) - Malasiński - Dziubiński - Kotaska, 1:2 (8.) - Popko - Drzewiecki, 2:2 (28.) - Kotaszka - Bartosz (w podwójnej przewadze), 2:3 (38.) - Grobarczyk, 3:3 (46.) - Kolusz - Dronia - Krzak, 4:3 (55.) - Mojżisz - Vitek (w przewadze).

Ciarko PBS Bank: Odrobny - Dronia, Mojżisz; Vitek, Krzak, Kolusz - Kotaszka (2), Wajda; Vozdecky(2), Bartosz, Strzyżowski - Kubat (4), Pociecha (8); Gruszka, Dziubiński (2), Malasiński (2) - Bułanowski, Rąpała; Mermer, Milan, Radwański.

HC GKS: Kalemba - Bychawski, Cescon (8); Popko (2), Frączek, Bepierszcz - Szymański, Bigos (2); Sucharski, Chwedoruk (4), Drzewiecki - Galant, Gwiżdż (2); Brown (2+10+25), Maćkowiak, Wiecki - Śmiełowski, Krokosz; Pawlik, Guzik (2), Grobarczyk.

Kary: 22 minuty - 57 minut (kara meczu dla Jareda Browna za niesportowe zachowanie).