Mistrz Polski gromi w Toruniu. Dziś drugie starcie Ciarko PBS-u z Nestą

Zespół Ciarko PBS-u Bank Sanok nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem ostatniej w tabeli Nesty Toruń. Mistrzowie Polski wygrali aż 9:2.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Sanoczanie już w pierwszej tercji zapewnili sobie sporą przewagę, której nie oddali do końca spotkania. Wygrana 4:1 pozwoliła spokojnie kontrolować mecz i zdobywać kolejne gole.

W drugiej odsłonie padł remis 1:1, a w ostatniej tercji ekipa Milana Stasa rozstrzelała gospodarzy, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali meczu i co więcej nie zdobyli punktu. Bramki Zoltana Kubata, Sławomira Krzaka, Martina Vozdeckiego i Pawła Droni przypieczętowały wysoką wygraną w Toruniu.

Dziś o godz. 18.30 kolejny mecz pomiędzy tymi zespołami. Pierwotnie pojedynek miał się odbyć 23 listopada, ale tego dnia Ciarko PBS rywalizować będzie w turnieju Pucharu Kontynentalnego.

NESTA TORUŃ2
CIARKO PBS BANK SANOK9
Tercje: 1:4; 1:1; 0:4

Bramki: 0:1 (1.) Bartos - Strzyżowski, 1:1 (4.) Kalinowski - Bomastek, 1:2 (9.) Bartos, 1:3 (11.) Mojzis - Vitek (w przewadze), 1:4 (13.) Vozdecky - Bartos - Mojzis (w osłabieniu), 1:5 (21.) Dronia - Kolusz, 2:5 (39.) Kalinowski - Bomastek - Malat, 2:6 (42.) Kubat - Malasiński, 2:7 (50.) Krzak - Kolusz - Vitek, 2:8 (50.) Vozdecky - Bartos - Strzyżowski, 2:9 (53.) Dronia - Kolusz - Milan.

Nesta: Plaskiewicz (Bojanowski) - Lang, Gula, Bomastek, Kalinowski K., Malat - Skrzypkowski, Koseda, Borovansky, Kuchnicki, Kalinowski M. - Gimiński, Huzarski, Marmurowicz, Dzięgiel, Minge - Porębski, Lidtke, Husak, Pieniak, Gościmiński.

Ciarko PBS: Odrobny (Skrabalak) - Mojzis, Dronia, Kolusz, Krzak, Vitek - Kotaska, Wajda, Vozdecky, Bartos, Strzyżowski - Kubat, Pociecha, Gruszka, Dziubiński, Malasiński, - Rąpała, Bułanowski, Mermer, Milan, Radwański.

Kary: 6-12 min.