Z NHL do Polski? Wolski blisko gry w zespole mistrza kraju

Wojciech Wolski, grający na co dzień w najlepszej lidze świata NHL w drużynie Washington Capitals, może trafić do Polskiej Ligi Hokejowej. Zawodnik przymierzany jest do zespołu mistrzów Polski - Ciarko PBS-u Bank Sanok.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLSanoczanie są skłonni zatrudnić Wolskiego, który w wyniku lokautu w NHL (zawodnicy nie dogadali się z władzami ligi odnośnie podziału zysków), szuka sobie nowego pracodawcy. Jak podaje Super Express Polak oprócz oferty z Sanoka dostał również propozycję gry w lidze czeskiej. Obie są zbliżone finansowo, a sam zawodnik podkreśli w rozmowie z Super Expressem, że wolałby grać w swoim kraju.

Przejście hokeisty Washington Capitals byłoby niewątpliwie największym hitem transferowym w Polskiej Lidze Hokejowej. Przypomnijmy, że w okresie letnim aktualni mistrzowie Polski pozyskali już jednego zawodnika, który w przeszłości występowała za oceanem. Do Sanoka trafił bowiem Słowak Peter Bartos. W sezonie 2000/2001 wystąpił on w 13 spotkaniach Minnesoty Wild, dla której zaliczył cztery trafienia i dwie asysty.

Wolski do NHL trafił w 2004 roku z 21 numerem draftu do Colorado Avalanche. Pierwszy mecz w barwach "lawin" rozegrał natomiast 5 października 2005 roku z Toronto Maple Leafs. Oprócz gry w Colorado Polak bronił również barw Phoenix Coyotes, New York Rangers i Floridy Panthers, z której w lipcu tego roku trafił do Washington Capitals. Łącznie za oceanem Wolski zagrała w 393 spotkaniach strzelając 91 bramek i zaliczając 155 asyst.

Więcej o: