Jones Jr oskarża polskich promotorów: Straciłem 1 mln dolarów

Ekipa Roya Jonesa Jr., który 30 czerwca w Łodzi miał walczyć z Dawidem Kosteckim, twierdzi, że Amerykanie stracili nawet milion dolarów z powodu odwołania walki - informuje portal bokser.org.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLRoya Jonesa Jr., legendę amerykańskiego boksu, reprezentuje grupa Square Ring Promotions. Jak podaje bokser.org, grupa ta złożyła w sądzie na Florydzie pozew przeciw KnockOut Promotions, do której należy rzeszowski bokser Dawid Kostecki.

- Amerykańska strona oskarża polską o to, że wbrew ustaleniom nie udało się doprowadzić do walki Jonesa Jr. z Dawidem Kosteckim - informuje portal. - Amerykanie twierdzą, że mogli stracić z tego tytułu nawet milion dolarów.

Bokser.org powołuje się na portal boxingscene.com, który z kolei dotarł do dokumentu, z którego miało wynikać, że Polacy zapewniali ekipę Roya Jonesa Jr., że Dawid Kostecki karę więzienia zacznie odbywać po walce. Nawet jak "Cygan" został zatrzymany 19 czerwca, to grupa KnockOut Promotions twierdziła, że zdoła załatwić Kosteckiemu pięciodniowe zwolnienie z aresztu.

Ostatecznie rzeszowski bokser na ring nie wyszedł, a z Royem Jonesem Jr. pojedynek stoczył Paweł Głażewski z Białegostoku.

Przypomnijmy: Dawid Kostecki został zatrzymany na dziesięć dni przed walką. W maju Sąd Apelacyjny w Rzeszowie skazał go prawomocnie ma 2,5 roku więzienia za współkierowanie grupą przestępczą, która dorabiała się na prowadzeniu agencji towarzyskich. "Cygan" i jego otoczenie sportowe byli przekonani, że Kostecki wyjdzie na ring zanim zacznie odsiadywać karę.

W pierwszych dniach czerwca polecenie niezwłocznego doprowadzenia "Cygana" do zakładu karnego wydał Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Kostecki wpadł w Warszawie pod biurowcem Polsatu. W pierwszych dniach karę odsiadywał w areszcie na warszawskiej Białołęce. W lipcu został przewieziony do rzeszowskiego zakładu karnego na Załężu.