Londyn 2012. Nasi olimpijczycy daleko. Tylko siatkarze wygrali

W sobotę na arenach olimpijskich w Londynie zaprezentowało się aż siedmioro zawodników z Podkarpacia. Niestety bez większych sukcesów. Wygrali jedynie siatkarze reprezentacji Polski, w której występuje czterech zawodników Asseco Resovii.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPolacy bez najmniejszych problemów pokonali 3:0 Wielką Brytanię. Od pierwszych minut na boisku pojawiła się trójka resoviaków, Krzysztof Ignaczak, Zbigniew Bartman i nieoczekiwanie Grzegorz Kosok. Ten w wyjściowym składzie zastąpił swojego klubowego kolegę Piotra Nowakowskiego.

Chwilę po meczu Polaków na trasę biegu na 3000 km z przeszkodami wyruszyła lekkoatletka z Pogwizdowa Nowego, Matylda Ślęzak, która reprezentuje w Londynie barwy AZS-u AWF Kraków. Wychowanka Resovii odpadła jednak już w biegu eliminacyjnym.

Lepiej nie spisali się też chodziarze, którzy wystartowali na 20 km. Zawodnik Sokoła Mielec, Rafał Augustyn był 29. Natomiast pochodzący z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł, obecnie zawodnik AZS-u AWF Kraków, był 24.