Sport.pl

Londyn 2012. "Handel wymienny na IO kwitnie" - pisze olimpijka

"Piny, po polsku znaczki - po medalach, to chyba najbardziej pożądana rzecz na igrzyskach. 'Small biznes' kwitnie w każdych okolicznościach. Rekordziści mają ich dziesiątki." - pisze na swoim blogu olimpijka z Londynu, pingpongistka Kinga Stefańska.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL"Po przyjedzie do wioski każdy z polskich zawodników dostał pokaźny ich [pinów] zapas. Ja, niewtajemniczona w różne zwyczaje Igrzysk, zastanawiałam się po co mi tyle. Podobny dylemat miał Julien, jeden z tenisistów z Antyli Holenderskich, dokładnie z wyspy Kurasao. Nasza tenisistka Klaudia poszła do niego wymienić się znaczkami, na co on zareagował: 'here is the story'. I opowiedział, jak to całą paczkę zostawił w domu, bo nie mógł zrozumieć, co niby mógłby z nimi robić w Londynie." - pisze na swoim blogu Igrzyska w Londynie dzień po dniu Stefańska.

"Na naszym piętrze zdecydowaną rekordzistką w ilości wymienionych znaczków jest moja koleżanka z drużyny Li Qian, ma pełne dwie 'smyczki' do akredytacji, a to jeszcze nie koniec, choć ze smutkiem stwierdziła, że na razie czeka ją przerwa w zdobywaniu nowych, bo polskich jej brakło." - pisze dalej Stefańska i dodaje, że pauza Li Qian nie trwała długo. "(...) Skorzystała z uprzejmości Ugandyjczyka, który wręczył jej garść znaczków i dzięki temu znów ma szansę na kolejne zdobycze."

Sama Stefańska ma dziesięć znaczków. "(...) Obok wspomnianej Ugandy mam jeszcze Kanadę, Lesotho (...), Koreę od byłej koleżanki z klubu Park Mi Young, Włochy, Brazylię, Peru, Austrię oraz oczywiście "Team GB". (...) I tak największy sentyment mam do takich małych biało-czerwonych z olimpijskimi kółkami." - czytamy na blogu Kingi.

Cały wpis czytaj na blogu londynnazywo.blox.pl.

Igrzyska w Londynie dzień po dniu

Kinga Stefańska, jedna z podkarpackich reprezentantek na igrzyskach olimpijskich w Londynie na swoim blogu relacjonuje przygotowania do tego największego święta dla każdego sportowca.

32-letnia tenisistka stołowa z KTS-u Tarnobrzeg w Londynie będzie rezerwową w turnieju drużynowym kobiet.

Więcej o: