Londyn 2012. Pewne zwycięstwo Polki. W poniedziałek mecz o "ósemkę"

Tenisistka stołowa Li Qian pewnie wygrała swój pierwszy mecz w turnieju indywidualnym w Londynie. W trzeciej rundzie pokonała 4:0 reprezentantkę Tajwanu Yi-Hua Huang i awansowała do kolejnych rozgrywek.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLUrodzona w Chinach, a od pięciu lat reprezentująca barwy Polski Li Qian nie miała najmniejszych problemów z ograniem nizej notowanej rywalki. Zwycięstwo "Małej" ani przez chwilę nie było zagrożone. Zawodniczka Zamku Tarnobrzeg od samego początku obejmowała prowadzenie, a jeśli nawet rywalka łapała chwilami wiatra w żagle, Li sprowadzała ją szybko na ziemie.

W efekcie wygrała szybko, po czterech setach i może już przygotowywać się do kolejnej rundy. - Mój cel to awans do ósemki - mówiła jeszcze przed wylotem do Londynu. Teraz by go zrealizować musi wygrać już tylko jedną grę.

Rywalką podopiecznej Zbigniewa Nęcka będzie rozstawiona w Londynie z czwórką 19-letnia Japonka Kasumi Ishikawa, 9. w rankingu światowym. Młoda Japonka w niedzielę pokonała po zaciętym boju reprezentantkę Austrii Li Qiangbing 4:2.

Początek spotkania czwartej rundy o godz. 17.30 czasu polskiego.

Li Qian4
Yi-Hua Huang0
Sety: 11:7, 11:8, 11:6, 11:3