Londyn 2012. Od 3:0 do 3:4. Było blisko, ale polski jedynak wraca do domu

Jedyny polski zawodnik w turnieju tenisa stołowego Wang Zeng Yi przegrał w II rundzie z Hiszpanem Ze Zhiwena 3:4, choć prowadził już 3:0. Nagle jednak stanął, a 50-letni rywal skutecznie go wypunktował, choć ?Wandżi? miał nawet piłkę meczową.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

"Wandżi" nie miał najlepszych wspomnień z pojedynków z wyżej notowanym Hiszpanem. Zazwyczaj przegrywał, często bez walki. Tym razem jednak podszedł do stołu niesamowicie skoncentrowany i z wiarą w sukces. Popełniał mało błędów, wykorzystując natomiast potknięcia rywala. Dzięki temu bez większego trudu wygrał pierwszego seta 11:8.

W drugim już na samym początku dał odskoczyć przeciwnikowi. Ze Zhiwen pewnie prowadził, wygrywał nawet 8:7, ale kolejne trzy akcje na swoją korzyść rozstrzygnął "Wandżi". Pochodzący z Chin Hiszpan nie wytrzymał presji, zepsuł serwis i Polak objął prowadzenie w meczu 2:0

Za chwilę w błyskawicznym tempie zrobiło się 3:0. 50-letni reprezentant Hiszpanii to, że zdobył 7 punktów zawdzięcza tylko chwili dekoncentracji zawodnika Kolpingu Jarosław. Szybko więc zrobiło się ciekawie.

Gdy wydawało się, że pojedynek potrwa tylko cztery sety Polak się zatrzymał. Prowadził przez większość czwartej partii, ale w końcówce przysnął. Doświadczony rywal szybko to wykorzystał i zmniejszył straty.

Przestój "Wandżiego" trwał zdecydowania za długo i kolejną partię nasz pingpongista oddał praktycznie bez walki do 3. Za chwilę był już remis w meczu, a Polak był cieniem zawodnika, który kilkanaście minut wcześniej robił co chciał przy stole. Tym razem rządził Hiszpan, który znów stał się faworytem do awansu.

I prowadził dość długo. Nawet 8:5. "Wandżi" jednak wyrównał na 8:8, a później trwała już gra punkt za punkt. Polak obronił dwa meczbole, sam miał piłkę meczową, ale popełnił prosty błąd. Niestety za chwilę dwa punkty zdobył Ze Zhiwen i to on awansował dalej. Wang Zeng Yi wraca do domu.