Londyn 2012. Siatkarze i Li Qian rozpoczynają igrzyska

W trzecim dniu igrzysk olimpijskich w Londynie na sportowych arenach zobaczymy aż sześciu przedstawicieli Podkarpacia. Swoją pierwszą grę w turnieju indywidualnym rozegra Li Qian, a w turnieju siatkarzy Polska zagra z Włochami. Wang Zeng Yi natomiast stoczy drugi pojedynek w Londynie.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTenisistka stołowa z Tarnobrzega, która rywalizację rozpocznie od III rundy, do stołu podejdzie dopiero o godz. 21 czasu polskiego. Zmierzy się najprawdopodobniej z reprezentantką Tajwanu Yi-Hua Huang, choć aby mieć pewność, że to będzie właśnie ta zawodniczka, będzie musiała poczekać na wyniki gier eliminacyjnych. Reprezentantka Tajwanu jest 44. w rankingu światowym. Jeśli Li Qian wygra, kolejne spotkanie rozegra w poniedziałek.

O tej samej porze rywalizację w swojej grupie rozpoczną siatkarze reprezentacji Polski, a w niej czterech przedstawicieli Asseco Resovii (Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Zbigniew Bartman). Polacy zmierzą się z Włochami, najtrudniejszym z rywali grupowych.

Wcześniej, bo już o godz. 15.30 do stołu pingpongowego podejdzie kolejny z podkarpackich sportowców Wang Zeng Yi. Jego czeka z kolei mecz drugiej rundy turnieju indywidualnego i pojedynek z reprezentantem Hiszpanii Ze Zhiwenem. 50-letni rywal, podobnie jak Wang Zeng Yi urodził się w Chinach i jest 68. w rankingu światowym.