Londyn 2012. Tenisiści poznali rywali na IO w Londynie

Dwójka podkarpackich tenisistów stołowych - Li Qian z Zamku Tarnobrzeg i Wang Zeng Yi - poznało w środę rywali w turnieju indywidualnym na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLDobre losowanie miał polski jedynak w turnieju mężczyzn. Reprezentujący barwy Kolpingu Jarosław Wang Zeng Yi, 87. w rankingu światowym, w pierwszej rundzie zmierzy się z Brazylijczykiem Hugo Hoyamą. 43-letni rywal jest sklasyfikowany na 217. miejscu w rankingu światowym, a w turnieju olimpijskim rozstawiony został z nr 59. "Wandżi" w turnieju olimpijskim gra z nr 39.

W drugiej rundzie czeka na niego 50-letni Hiszpan He Zhiwen. Urodzony w Chinach rywal jest 30. w rankingu olimpijskim, a także 68. w rankingu światowym. Gdyby "Wandżiemu" udało się pokonać Zhiwena, to w trzeciej rundzie znów nie trafi najgorzej. Zmierzy się z Rumunem Adrianem Crisanem, zawodnikiem nr 27 w rankingu światowym, piętnastą rakietką jeśli chodzi o turniej olimpijski. "Wandżi" do tej pory w oficjalnych meczach zmierzył się tylko z tym ostatnim. W 2007 roku przegrał podczas turnieju w Rosji 1:4.

Swój pierwszy mecz na igrzyskach w Londynie Wang Zeng Yi rozegra w sobotę, 28 lipca, o godz. 19 czasu londyńskiego.

Gorzej trafiła natomiast 30. w rankingu światowym Li Qian, która zmagania rozpocznie dopiero w trzeciej rundzie. Dzięki rozstawieniu w turnieju olimpijskim z nr 15. tarnobrzeżanka uniknie gry w dwóch pierwszych rundach. W trzeciej jednak najprawdopodobniej zmierzy się z reprezentantką Tajwanu Yi-Hua Huang. Rywalka jest 44. w rankingu światowym. Li Qian grała z nią dwa razy. W 2007 roku w Szwecji w turnieju indywidualnym wygrała 4:2, a rok później w drużynowych mistrzostwach świata przegrała 0:3.

Polka zagra z Tajlandką, oczywiście jeśli ta wcześniej upora się w swoim pojedynku. Na drodze Huang stanie albo 87. w rankingu światowym Czeszka Dana Hadacova, albo 199. Australijka Miao Miao.

Li Qian swój pojedynek w trzeciej rundzie rozpocznie w niedzielę 29 lipca o godz. 20 czasu lokalnego. Jeśli Polka awansowałaby dalej, w 1/8 finału czekać na nią będzie najprawdopodobniej rozstawiona w Londynie z czwórką 19-letnia Japonka Kasumi Ishikawa, 9. w rankingu światowym.